LODZ SOLAR TEAM

Lodz Solar Team to grupa studentów łódzkich uczelni, których połączyła wspólna pasja i cel - budowa bolidu solarnego „Eagle One” i chęć rozwoju eko-technologii w Polsce. Już 24 września studenci wystartują w wyścigu Sasol Solar Challenge, którego trasa prowadzi przez tereny Republiki Południowej Afryki. Przygotowując się do wyjazdu wzięli udział w organizowanym przez Centrum Ratownictwa szkoleniu z pierwszej pomocy BLS-AED.

Sasol Solar Challenge to wyścig, w którym drużyny mają do pokonania ponad 2000 kilometrów. Wyścig rozpocznie się 24 września w Pretorii, a zakończy 1 października w Kapsztadzie. Budowa bolidu solarnego została zapoczątkowana w 2014 roku. Premiera Eagle One odbyła się 3 lipca 2015 roku, a już w październiku bolid wystartował w swoich pierwszych zawodach – największym na świecie wyścigu bolidów solarnych Bridgestone World Solar Challenge. Drużyna na zawodach w Australii zajęła 6. miejsce w swojej kategorii oraz otrzymała wyróżnienie za najbezpieczniejszy bolid i najlepsze przygotowanie zespołu do przejazdu ponad 3000 kilometrów. I tym razem Lodz Solar Team przygotowując się do wyścigu przez Afrykę zadbał o zabezpieczenie zespołu. Dwie osoby z teamu wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Centrum Ratownictwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy BLS-AED, które odbyło się 20 sierpnia w Warszawie. Studenci poza odświeżeniem dotychczas zdobytej wiedzy, mieli okazję dowiedzieć się od jednej z naszych instruktorek, w jaki sposób radzić sobie z wypadkami w typowo afrykańskich warunkach oraz co spakować do apteczki, aby była ona funkcjonalna i jednocześnie zajmowała jak najmniej cennego w bolidzie miejsca. Cieszymy się, że nasza wiedza i doświadczenie będą dla Was przydatne. Trzymamy za Was mocno kciuki i zapraszamy ponownie!!

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij