Wystarczy chcieć - Bezpieczna podróż

W ostatnim odcinku programu "Wystarczy chcieć" telewizji Polsat instruktor Centrum Ratownictwa - ratownik medyczny Tomek Kutycki razem z Pawłem Kurpiewskim z fotelik.info opowiedzieli telewidzom, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych podróży oraz jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu naszych dzieci.

W pierwszej części programu poruszono kwestie bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Paweł opowiedział o konieczności przewożenia dzieci w prawidłowo dobranych i atestowanych fotelikach oraz wyjaśnił dlaczego dzieci nie powinny jeździć na tzw. podkładkach. Tomkiem razem z Pawłem zasymulowali zakrztuszenie w samochodzie i zaprezentowali jak niebezpieczne dla dziecka może być spożywanie pokarmów i napojów w trakcie podróży. W drugiej części programu instruktor Centrum Ratownictwa omówił najczęstsze urazy, jakim latem ulegają dzieci, czyli poparzenia słoneczne, zakrztuszenia i zachłyśnięcia, upadki z wysokości i związaną z nimi utratę przytomności. Tomek opowiedział również o procedurze postępowania w sytuacji utraty przez dziecko przytomności i zasadach reanimacji, które istotnie różnią się w przypadku dziecka i osoby dorosłej.

Zapraszamy do obejrzenia Wystarczy chcieć na kanale internetowym ipla

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij