Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy | 2018.05.13 Poznań

Poznań

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Poznań

Miasto Poznań należy do najprężniej rozwijających się miast Polski. Pozostając jednym z głównych ośrodków rozwoju technologii i infrastruktury stanowi także region o najwyższej wypadkowości w kraju. Liczba inwestycji zagranicznych oraz natężenie ruchu drogowego, sprawia że to w centralnej Polsce wzrasta liczba hospitalizacji osób młodych wynikających z nagłych zagrożeń życia w środowisku pracy lub wykorzystania infrastruktury drogowej.

Kurs KPP Poznań

Dlatego właśnie ośrodek szkoleniowy Centrum Ratownictwa już od 5 lat prowadzi na terenie Poznania oraz Wielkopolski kurs pierwszej pomocy Poznań. Szkolenia ratownicze realizowane przez nasz zespół prowadzone są w zróżnicowanym terenie z wykorzystaniem elementów ratownictwa wodnego, drogowego oraz wysokościowego.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, lekarzy, ratowników i psychologów. Aby uczestniczyć w kursie nie jest wymagane posiadanie wcześniejszej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Kurs KPP Poznań jest tak skonstruowany, aby w przystępny sposób zdobyć umiejętności i potrzebną wiedzę do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kursy pierwszej pomocy w Poznaniu

Właściciele korporacji prócz organizacji obowiązkowych kursów z zasad BHP, muszą pamiętać również o możliwości zaaranżowania innego rodzaju kursu, identycznie istotnego i pomocnego również dla pracowników i wszystkich osób, jakie znajdą się w pobliżu firmy tudzież innej instytucji. Chodzi naturalnie o kurs pierwszej pomocy, który coraz częściej ujednolicany jest z innymi szkoleniami. Z jakiego powodu kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy to dobra inwestycja? Albowiem taki kurs kpp ma prawo okazać się ratunkiem w sytuacjach nagłych - zdobyta na nim wiedza uczyni, że pracownicy z większa doza odpowiedzialności i wiedzy podejdą do podejmowania istotnych działań, oszczędzając tym samym czas oraz być może ratując życie innych robotników.

Jednakże nie tylko szefowie firm oraz instytucji powinni zaciekawić się tematem kursów. Pracodawcy łaskawie patrzą na kandydatów, którzy już w trakcie studiów czy również w poprzedniej pracy angażowali się w praktyki, odbyli szkolenie pierwsza pomoc lub przynajmniej działali jako ochotnicy w jakiejś organizacji pozarządowej. Wymaga się od przyszłego pracownika udokumentowania swojego rozwoju, najodpowiedniej w postaci certyfikatów oraz dyplomów uczestnictwa w kompetentnych szkoleniach - takie dyplomy oferuje choćby szkolenie kwalifikowana pierwsza pomoc. Parę mocnych pozycji w życiorysie zawodowym, potwierdzonych odpowiednim zaświadczeniem to pierwszorzędny sposób na przekonanie przyszłego szefa, że warto danego kandydata zatrudnić, a szkolenie kpp w Poznaniu może przeważyć szalę na korzyść potencjalnego pracownika. Od razu wiadomo, że będzie chciał się uczyć oryginalnych umiejętności i rozwijać zawodowo.

Kursy pierwszej pomocy organizują specjalne firmy, które dysponują kadrą trenerów i zapleczem technicznym. Takie kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy najczęściej przeprowadzane są w przedsiębiorstwach, szkołach, instytucjach państwowych lub też urzędach pracy - korzystają z nich zarówno dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Na pewno kursy kpp to dobra inwestycja z perspektywy właściciela firmy firmy, a także perfekcyjny wpis w CV potencjalnego pracownika. Wiedza, jaką wolno pozyskać na takich szkoleniach to w głównej mierze umiejętności, jakie mogą okazać się bezcenne w kłopotliwych sytuacjach wypadkowych, skutkiem tego coraz więcej osób rozpoczyna interesować się tego rodzaju szkoleniami.

Zapraszamy mieszkańców Poznania oraz Wielkopolski do skorzystania z naszej oferty

Maj
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Rozpoczęcie: 2018-05-13
Zakończenie: 2018-05-13

Krótki opis szkoleń

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

Kursy pierwszej pomocy (kwalifikowanej) organizowane są najczęściej przez Centrum Ratownictwa w miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice i Łódź.

Organizowane przez nasz zespół szkolenia i kursy pierwszej pomocy składają się głównie z ćwiczeń praktycznych, pozorowanych akcji ratunkowych, dlatego prosimy o ubranie się w odzież sportową. Kurs KPP nie wymaga od uczestników uprzedniego przygotowania się w sposób merytoryczny do szkoleń i kursów. Po odbytym szkoleniu proponujemy zakup podręcznika kieszonkowego „Poradnik ratownictwa” w cenie 25 zł , który stanowić będzie przypomnienie oraz poszerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Warto mieć ze sobą notatnik i coś do pisania. Po przeszkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenia w formie imiennego certyfikatu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczestnicy kursów KPP kończących się egzaminem teoretyczno-praktycznym otrzymują zaświadczenie o uzyskaniu tytułu "Ratownika".

Zakres kursu

Kurs pierwszej pomocy obejmuje swoim zakresem najważniejsze elementy pierwszej pomocy, które mogą być przydatne w codziennych sytuacjach.

Aż 41 godzin kursu poświęconych jest na realizację ćwiczeń praktycznych oraz pozorowanych akcji ratunkowych. Zespół Instruktorów Centrum Ratownictwa może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników zdawalności egzaminu naszych kursantów potwierdzonym na grupie ponad 5000 wyszkolonych ratowników w resortach M.O.N. i M.S.W.

Kursy pierwszej pomocy realizuje zespół instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.

Kurs prowadzony jest w oparciu o decyzję administracyjną Wojewody Dolnośląskiego i zakończony jest państwowym egzaminem na tytuł „Ratownika”.

Kurs KPP określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Cena

Cena kursu zawiera koszty pracy instruktorów, sprzętu i wszelkich innych wykorzystywanych podczas szkolenia materiałów dydaktycznych. Podana kwota jest ceną brutto.

Cena kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla klientów indywidualnych wraz z egzaminem państwowym oraz opłatą za wydanie zaświadczenia wynosi 950 PLN.

MASZ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZYĆ W KURSIE ZA 550 PLN. Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Pokaż harmonogram kursu

Formularz zapisu na kurs

Najbliższe terminy

04
Maj

Poznań

KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Zapisz się
13
Maj

Poznań

Recertyfikacja KPP

Zapisz się

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij