Dyrektor Medyczny Centrum gościem „Raportu z Polski”

22 lutego w programie TVP3 „Raport z Polski” gościł Dyrektor Medyczny Centrum Ratownictwa Tomasz Kutycki, który opowiedział o zawodzie ratownika medycznego oraz potrzebie edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Poniedziałkowe wydanie programu było poświęcone m.in. tematowi ratownictwa medycznego. Tomasz Kutycki opowiedział o specyfice zawodu ratownika medycznego i o tym dlaczego nie powinien on zastępować pielęgniarki, do czego dopuszcza nowelizacja ustawy o PRM. Wyjaśnił dlaczego i jak ważna jest potrzeba szkoleń BLS oraz że edukacja powinna dotyczyć nie tylko czynności wykonywanych podczas bezpośredniej akcji ratunkowej, ale również powinna obejmować zasady korzystania z numerów alarmowych. Dyrektor Medyczny Centrum Ratownictwa podkreślił, że podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy powinno zaczynać się już od najmłodszych lat, jednak ze względu na specyfikę grupy, jaką są dzieci musi być prowadzone nie tylko z użyciem odpowiednich narzędzi, ale również przez właściwe do tego osoby, niekoniecznie ratowników medycznych.

Przy okazji numerów alarmowych w programie poruszono również kwestię numerów ICE (In Case of Emergency). Tomasz Kutycki wyjaśnił, dlaczego oprócz kontaktu wpisanego do telefonu jako ICE, ważne jest posiadanie karty z oświadczeniem woli.

Zapraszamy do oglądnięcia na żywo:
http://tvp3.tvp.pl/24121019/22022016

(rozmowa z Tomaszem Kutyckim rozpoczyna się w 26. minucie)

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj