IUSARGames 2016

Centrum Ratownictwa wzięło udział w przygotowaniach studentów kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu z zakresu udzielania pierwszej pomocy do IUSARGames 2016 organizowanej w kwietniu tego roku na Cyprze.

Studenci Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu biorą udział w programie International Universities Search & Rescue Council. Program ten realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na wykonaniu trzech aktywności na rzecz społeczeństwa, natomiast II etap to wyjazd w kwietniu tego roku na IUSARGames na Cypr Turecki. IUSARGames podzielone jest na 5 rozdziałów: I rozdział - Odnajdywanie celów za pomocą mapy i kompasu, II rozdział - Odnajdywanie i ratowanie rannych z gruzów, III rozdział - Ratunek z wypadku samochodowego i pierwsza pomoc, IV rozdział - Transport osoby poszkodowanej za pomocą lin (metoda mostkowa) i V rozdział - Przetrwanie jednej nocy w dziczy. Rozgrywki te wymagają od studentów bardzo dobrego przygotowania praktycznego, w czym Centrum Ratownictwa się specjalizuje. Nasi instruktorzy przeszkolili studentów WSH z obsługi specjalistycznego sprzętu, przekazali im swoją wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przetrenowali wspólnie różnego rodzaju akcje symulowane. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij