KPP Wrocław - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć terenowych zorganizowanych w ramach ostatniego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy we Wrocławiu. Uczestnikiem kwietniowego kursu był między innymi Pan Marcin - kierowca wrocławskiego MPK, który w listopadzie ubiegłego roku podjął akcję ratunkową na jednym z przystanków.

W trakcie pierwszej części kursu uczestnicy poznali podstawy pierwszej pomocy oraz rozszerzonej pierwszej pomocy. Grupa 30 przyszłych ratowników przez cały czas trwania kursu KPP miała do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki i realizacji zajęć praktycznych - między innymi w torby w standardzie PSP R1 i R2, AED, fantomy Brayden i Kyle, deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, kamizelkę typu KED, zestaw do tlenoterapii oraz wiele innych.

W drugiej części kursu nasi instruktorzy przygotowali dla kursantów symulację zdarzenia masowego. Po upewnieniu się przez zespół Centrum Ratownictwa, że sprzęt i kursanci są gotowi rozpoczęły się zajęcia w grupach ćwiczeniowych. W ramach zajęć terenowych kursanci ćwiczyli m.in. techniki wysokościowe, przejazd na linie z pacjentem zabezpieczonym w noszach typu SKED na wysokości 15 metrów, zabezpieczenie pacjenta w trudno dostępnym terenie i walkę z hipotermią połączone z ewakuacją do punkt spotkania z ZRM, zabezpieczenie urazów u poszkodowanego nieprzytomnego i ewakuacja przy użyciu deski ortopedycznej. Cała drużyna przyszłych ratowników spisała się znakomicie i perfekcyjnie poradziła sobie z przygotowanymi przez naszych instruktorów zadaniami.

Dla tak przygotowanej grupy egzamin końcowy nie stanowił żadnego problemu. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy uzyskania tytułu Ratownika! Świetna praca nóg! Najlepsza grupa EVER! ;)

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj