KPP Wrocław - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć terenowych zorganizowanych w ramach ostatniego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy we Wrocławiu. Uczestnikiem kwietniowego kursu był między innymi Pan Marcin - kierowca wrocławskiego MPK, który w listopadzie ubiegłego roku podjął akcję ratunkową na jednym z przystanków.

W trakcie pierwszej części kursu uczestnicy poznali podstawy pierwszej pomocy oraz rozszerzonej pierwszej pomocy. Grupa 30 przyszłych ratowników przez cały czas trwania kursu KPP miała do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki i realizacji zajęć praktycznych - między innymi w torby w standardzie PSP R1 i R2, AED, fantomy Brayden i Kyle, deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, kamizelkę typu KED, zestaw do tlenoterapii oraz wiele innych.

W drugiej części kursu nasi instruktorzy przygotowali dla kursantów symulację zdarzenia masowego. Po upewnieniu się przez zespół Centrum Ratownictwa, że sprzęt i kursanci są gotowi rozpoczęły się zajęcia w grupach ćwiczeniowych. W ramach zajęć terenowych kursanci ćwiczyli m.in. techniki wysokościowe, przejazd na linie z pacjentem zabezpieczonym w noszach typu SKED na wysokości 15 metrów, zabezpieczenie pacjenta w trudno dostępnym terenie i walkę z hipotermią połączone z ewakuacją do punkt spotkania z ZRM, zabezpieczenie urazów u poszkodowanego nieprzytomnego i ewakuacja przy użyciu deski ortopedycznej. Cała drużyna przyszłych ratowników spisała się znakomicie i perfekcyjnie poradziła sobie z przygotowanymi przez naszych instruktorów zadaniami.

Dla tak przygotowanej grupy egzamin końcowy nie stanowił żadnego problemu. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy uzyskania tytułu Ratownika! Świetna praca nóg! Najlepsza grupa EVER! ;)

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij