Kryminalny Wrocław #bezpiecznie

8 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczął się cykl spotkań ze służbami mundurowymi. Uroczysta inauguracja odbyła się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Centrum Ratownictwa jako współorganizator imprezy przeprowadziło dla studentów i pracowników Uniwersytetu szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały dzień nasi instruktorzy prezentowali podstawy BLS-AED. Uczestnicy cyklu Kryminalny Wrocław poznali m.in. procedury postępowania w trakcie udzielenia pierwszej pomocy, które pozwalają im jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo, nauczyli się prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, tamować krwotoki czy zaopatrywać rany i urazy. Ponadto studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego dowiedzieli się co to jest AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny, gdzie można go znaleźć i w jaki sposób działa. Wszyscy uczestnicy naszych szkoleń doskonale poradzili sobie z zadaniem, jakim było wezwanie pomocy czy przekazanie resuscytacji poszkodowanego kolejnej osobie. Pomimo początkowych obaw związanych z użyciem AED dzielnie wykonywali kolejne polecenia wydawane przez defibrylator, aby na koniec z zadowoleniem stwierdzić: „jakie to proste”.

Szkolenie studentów i pracowników Uniwersytetu kolejny raz pokazało jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do dalszego zdobywania wiedzy i podejmowania akcji ratunkowych.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij