Kurs KPP dla OSP Grabowiec

Na początku maja 20 członków OSP w Grabowcu uzyskało tytuł Ratownika KPP. Druhowie i druhny przez dwa tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, uczestnicząc w przygotowanych przez naszych instruktorów zajęciach i ćwiczeniach praktycznych.

W trakcie 66 godzinnego kursu poznali m.in. podstawy prawne organizacji ratownictwa, zawartość zestawów ratowniczych oraz elementy anatomii i fizjologii człowieka. Dowiedzieli się, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo sobie i poszkodowanemu w trakcie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak ocenić stan poszkodowanego oraz przeprowadzić badanie wstępne i szczegółowe. Druhowie i druhny nauczyli się prowadzić resuscytację u dorosłego, dziecka, niemowlęcia, jak również u noworodka. Poznali zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną. W trakcie zajęć teoretycznych omówione zostały również inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca zdekompensowana, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie, natomiast w trakcie zajęć praktycznych przećwiczono zaopatrywanie i udzielanie pomocy przy urazach mechanicznych, urazach chemicznych, termicznych, elektrycznych. Dokładnie przećwiczona została także taktyka działań ratowniczych, zdarzenia masowe, mnogie, segregacja wstępna oraz ewakuacja ze strefy zagrożenia.

Członkowie OSP w Grabowcu znakomicie poradzili sobie również udzielając KPP w sytuacjach symulowanych, co możecie zobaczyć w galerii zdjęć.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij