Kurs KPP dla OSP Grabowiec

Na początku maja 20 członków OSP w Grabowcu uzyskało tytuł Ratownika KPP. Druhowie i druhny przez dwa tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, uczestnicząc w przygotowanych przez naszych instruktorów zajęciach i ćwiczeniach praktycznych.

W trakcie 66 godzinnego kursu poznali m.in. podstawy prawne organizacji ratownictwa, zawartość zestawów ratowniczych oraz elementy anatomii i fizjologii człowieka. Dowiedzieli się, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo sobie i poszkodowanemu w trakcie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak ocenić stan poszkodowanego oraz przeprowadzić badanie wstępne i szczegółowe. Druhowie i druhny nauczyli się prowadzić resuscytację u dorosłego, dziecka, niemowlęcia, jak również u noworodka. Poznali zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną. W trakcie zajęć teoretycznych omówione zostały również inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca zdekompensowana, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie, natomiast w trakcie zajęć praktycznych przećwiczono zaopatrywanie i udzielanie pomocy przy urazach mechanicznych, urazach chemicznych, termicznych, elektrycznych. Dokładnie przećwiczona została także taktyka działań ratowniczych, zdarzenia masowe, mnogie, segregacja wstępna oraz ewakuacja ze strefy zagrożenia.

Członkowie OSP w Grabowcu znakomicie poradzili sobie również udzielając KPP w sytuacjach symulowanych, co możecie zobaczyć w galerii zdjęć.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij