LODZ SOLAR TEAM

Lodz Solar Team to grupa studentów łódzkich uczelni, których połączyła wspólna pasja i cel - budowa bolidu solarnego „Eagle One” i chęć rozwoju eko-technologii w Polsce. Już 24 września studenci wystartują w wyścigu Sasol Solar Challenge, którego trasa prowadzi przez tereny Republiki Południowej Afryki. Przygotowując się do wyjazdu wzięli udział w organizowanym przez Centrum Ratownictwa szkoleniu z pierwszej pomocy BLS-AED.

Sasol Solar Challenge to wyścig, w którym drużyny mają do pokonania ponad 2000 kilometrów. Wyścig rozpocznie się 24 września w Pretorii, a zakończy 1 października w Kapsztadzie. Budowa bolidu solarnego została zapoczątkowana w 2014 roku. Premiera Eagle One odbyła się 3 lipca 2015 roku, a już w październiku bolid wystartował w swoich pierwszych zawodach – największym na świecie wyścigu bolidów solarnych Bridgestone World Solar Challenge. Drużyna na zawodach w Australii zajęła 6. miejsce w swojej kategorii oraz otrzymała wyróżnienie za najbezpieczniejszy bolid i najlepsze przygotowanie zespołu do przejazdu ponad 3000 kilometrów. I tym razem Lodz Solar Team przygotowując się do wyścigu przez Afrykę zadbał o zabezpieczenie zespołu. Dwie osoby z teamu wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Centrum Ratownictwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy BLS-AED, które odbyło się 20 sierpnia w Warszawie. Studenci poza odświeżeniem dotychczas zdobytej wiedzy, mieli okazję dowiedzieć się od jednej z naszych instruktorek, w jaki sposób radzić sobie z wypadkami w typowo afrykańskich warunkach oraz co spakować do apteczki, aby była ona funkcjonalna i jednocześnie zajmowała jak najmniej cennego w bolidzie miejsca. Cieszymy się, że nasza wiedza i doświadczenie będą dla Was przydatne. Trzymamy za Was mocno kciuki i zapraszamy ponownie!!

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij