PIERWSZY W TYM ROKU KURS KPP WROCŁAW – KOLEJNY SUKCES

W dniach 19-21 oraz 26-28 lutego br. zorganizowaliśmy pierwszy w tym roku kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla osób indywidualnych we Wrocławiu. Zaraz po Warszawie i Katowicach, Wrocław jest już trzecim miastem Polski, w którym w tym roku zespół instruktorów Centrum Ratownictwa przeszkolił kolejnych nowych ratowników. W zajęciach wzięło udział przeszło 30 osób w grupie podstawowej i 10 osób w grupie przystępującej do recertyfikacji uprawnień KPP. Na kursie oczywiście nie mogło zabraknąć kandydatów do służby w Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Wojsku Polskim, ale silną reprezentację młodzieży wystawiło również Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wśród naszych kursantów znaleźli się ponadto przedstawiciele służb BHP, pedagodzy, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Pierwsza część kursu poświęcona została na zajęcia teoretyczne i praktyczne, które odbyły się na terenie Wyższej Szkoły Handlowej, z którą nawiązaliśmy stałą współpracę. Uczestnicy szkolenia poznawali podstawy pierwszej pomocy oraz rozszerzonej pierwszej pomocy, tak aby ostatecznie posiąść wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy jako ratownicy w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Przez cały czas trwania kursu KPP do dyspozycji przyszłych ratowników był sprzęt niezbędny do nauki i realizacji zajęć praktycznych - między innymi w torby w standardzie PSP R1 i R2, AED model Defibtech, deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, kamizelkę typu KED, zestaw do tlenoterapii oraz wiele innych.

Druga część kursu, przypadająca w kolejny weekend obejmowała zajęcia w terenie. Po upewnieniu się przez zespół Centrum Ratownictwa, że sprzęt i kursanci są gotowi rozpoczęliśmy zajęcia w grupach ćwiczeniowych. W ramach zajęć terenowych kursanci ćwiczyli techniki wysokościowe, zabezpieczenie pacjenta w trudno dostępnym terenie i walkę z hipotermią połączone z ewakuacją do punkt spotkania z ZRM, przejazd na linie z pacjentem zabezpieczonym w noszach typu SKED na wysokości 15 metrów, zabezpieczenie urazów u poszkodowanego nieprzytomnego i ewakuacja przy użyciu deski ortopedycznej, przedostanie się ze stromego brzegu do pełnomorskiej tratwy ratunkowej tylko przy wsparciu światła chemicznego. W ten sposób przygotowani przenieśliśmy się na teren starego browaru w Sobótce, który dzięki uprzejmości administratora obiektu jest nam użyczany na czas prowadzenia szkolenia. Na miejscu kursanci podzieleni na drużyny mieli za zadanie udzielić pomocy w zdarzeniu mnogim - wielu poszkodowanych, gruz, brak oświetlenia, zniszczone ciągi komunikacyjne, problemy z łącznością, brak wystarczających sił i środków do prowadzenia działań ratunkowych. Bardzo trudne zadanie, wymagające wiele odwagi i umiejętności okazało się świetnym podsumowaniem ciężkiego dnia szkoleniowego. Cała przyszła drużyna ratowników spisała się doskonale i perfekcyjnie poradziła sobie z przygotowanymi przez nas założeniami. Cały ten dzień nie mógłby się jednak odbyć, gdyby nie tytaniczny wysiłek naszych instruktorów – ratowników medycznych: Michała Mycko, Patryka Guzika, Piotra Dreznera, Krzysztofa Jakubiaka, Arkadiusza Dudkiewicza i oczywiście niezastąpionego Tomasza Kutyckiego, którym chcielibyśmy ogromnie podziękować.

Dla tak przygotowanej grupy egzamin nie mógł, i nie stanowił problemu. Serdecznie wszystkim gratulujemy uzyskania tytułu Ratownika. Zapraszamy tych, którzy się dotychczas nie zdecydowali, na kolejne edycje naszych kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy, a na zachętę odsyłamy do galerii.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij