Katastrofa samolotu. Ćwiczenia na katowickim lotnisku.

Zespół instruktorów Centrum Ratownictwa Medycznego wziął udział w ćwiczeniach katastrofy samolotu z pasażerami na pokładzie. Ćwiczenia miały miejsce 24 kwietnia 2013 r. na lotnisku w Katowicach. Scenariusz ćwiczeń pt.: " Lotnisko 2013" zakładał opanowanie przez ratowników katastrofy maszyny, w której zginęło 160 osób, a 40 jest ciężko rannych. Instruktorzy Centrum Ratownictwa Medycznego odpowiadali za część medyczną całego przedsięwzięcia.

Organizatorem odbywających się co dwa lata ćwiczeń był Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Celem organizacji takich ćwiczeń jest przede wszystkim sprawdzenie, w jaki sposób działają procedury ujęte w wojewódzkim planie zarządzania kryzysowego. Istotne jest również skoordynowanie współdziałania służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

W akcji brali udział przedstawiciele koordynujących całe przedsięwzięcie służb wojewody oraz służb lotniskowych, a także policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia ratunkowego, prokuratorzy, jak również przedstawiciele konsulatów, służb sanitarnych i komunalnych (w tym cmentarzy) oraz samorządów, łącznie ponad 400 osób.

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj