Przewodnicząca KE doceniła misję polskich medyków do Lombardii

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen uważa, że "przyszłością Europy są polscy lekarze", którzy wspierają personel medyczny we Włoszech.

Grupa 15 medyków pod dowództwem kpt. dr. n. med. Jacka Siewiery - założyciela Centrum Ratownictwa uczestniczy w misji medycznej, której celem jest wsparcie dla włoskich lekarzy walczących z pandemią SARS-COV-2 oraz wymiana doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią. Jak podkreśla dowódca misji w rozmowie w Polityce "jest to bardzo istotna wiedza dotycząca stosowanych leków, protokołów leczniczych, sposobu opisu diagnostyki, kryteriów jakie są stosowane przy przyjmowaniu pacjentów, czy rokowania przyszłego stanu zdrowia. To są rzeczy, które nie są na bieżąco publikowane w prasie medycznej, bo to jest proces, który zajmuje czas i wysiłek personelu medycznego, który jest teraz zajęty czymś zupełnie innym."

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w sobotnim numerze francuskiego dziennika "Le Monde" podkreśliła, że w obliczu pandemii wola wspólnej przyszłości, w której każdy jest solidarny z innymi jest najważniejsza, a dzięki takim aktom solidarności, jakim wykazali się polscy medycy Europa stopniowo wraca do zdrowia. Więcej...

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj