Szkolenie lawinowe

Zimowa wyprawa w góry to pasjonująca przygoda i niezapomniane wrażenia. Jednocześnie to duże wyzwanie logistyczne wymagające sporej wiedzy na temat warunków panujących na planowanej przez nas trasie. Góry wysokie, a szczególnie te zimą nie wybaczają błędów i w jednej chwili z powodu naszego błędu relaksujący spacer może zamienić się w surwiwalową wyprawę.

Kluczowe znaczenie w planowaniu górskich aktywności zimą, nomen omen nazywanych białym szaleństwem, ma wiedza , doświadczenie, właściwe przygotowanie kondycyjne i rozsądek. Instruktorzy Centrum Ratownictwa jako ośrodka zajmującego się szeroko pojętym ratownictwem i bezpieczeństwem i w tej dziedzinie nabywają doświadczeń. W tym roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu lawinowym zorganizowanym przez Szkołę Górską Morskie Oko oraz Fundację im. Anny Pasek. Program szkolenia obejmował szeroki zakres wiedzy i umiejętności, ale szczególnie ważne były dla nas fantastycznie przygotowane i poprowadzone zajęcia praktyczne w terenie. Trening z wykorzystaniem detektorów lawinowych, sond lawinowych oraz setki kilogramów przerzuconego śniegu dają do myślenia. Kierownik zespołu szkoleniowego Tomek Nodzyński przekazał nam ważną myśl: nie szkolimy się po to aby bać się gór ale po to by czuć do nich respekt, lepiej czasem nie wychodzić na szlak aby móc na niego wrócić niż wyjść i pozostać tam na zawsze.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij