Szkolenie lawinowe

Zimowa wyprawa w góry to pasjonująca przygoda i niezapomniane wrażenia. Jednocześnie to duże wyzwanie logistyczne wymagające sporej wiedzy na temat warunków panujących na planowanej przez nas trasie. Góry wysokie, a szczególnie te zimą nie wybaczają błędów i w jednej chwili z powodu naszego błędu relaksujący spacer może zamienić się w surwiwalową wyprawę.

Kluczowe znaczenie w planowaniu górskich aktywności zimą, nomen omen nazywanych białym szaleństwem, ma wiedza , doświadczenie, właściwe przygotowanie kondycyjne i rozsądek. Instruktorzy Centrum Ratownictwa jako ośrodka zajmującego się szeroko pojętym ratownictwem i bezpieczeństwem i w tej dziedzinie nabywają doświadczeń. W tym roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu lawinowym zorganizowanym przez Szkołę Górską Morskie Oko oraz Fundację im. Anny Pasek. Program szkolenia obejmował szeroki zakres wiedzy i umiejętności, ale szczególnie ważne były dla nas fantastycznie przygotowane i poprowadzone zajęcia praktyczne w terenie. Trening z wykorzystaniem detektorów lawinowych, sond lawinowych oraz setki kilogramów przerzuconego śniegu dają do myślenia. Kierownik zespołu szkoleniowego Tomek Nodzyński przekazał nam ważną myśl: nie szkolimy się po to aby bać się gór ale po to by czuć do nich respekt, lepiej czasem nie wychodzić na szlak aby móc na niego wrócić niż wyjść i pozostać tam na zawsze.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij