Ukazał się nowy podręcznik współautorstwa naszych instruktorów

Na początku 2012 roku ukazała się publikacja „ Stany nagłe w medycynie. Praktyczny przewodnik postępowania w medycynie ratunkowej”, wydana przez Wydawnictwo Medyczne Górnicki. Jej współautorem jest lekarz Centrum Ratownictwa - dr n. med. mgr prawa Jacek Siewiera.

Podręcznik stanowi szybkie i poręczne źródło wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej, zebranej w formie prostych schematów możliwych do wykorzystania w każdej sytuacji klinicznej. Przeznaczony jest w szczególności dla lekarzy i ratowników medycznych realizujących medyczne czynności ratunkowe oraz leczenie ratunkowe w szpitalnych oddziałach ratunkowych. W treści podręcznika znalazły swoje omówienie także działania w zakresie pierwszej pomocy medycznej, podejmowanej w innych oddziałach klinicznych oraz działania w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Książka jest zbiorem najważniejszych informacji oraz zasad postępowania w sytuacji zagrożenia życia, zawierająca algorytmy postępowania w ramach medycznych czynności ratunkowych. Zaletą publikacji jest niezwykła przejrzystość zawartych w niej treści.

„Podręcznik Stany nagłe w medycynie jest, jak to zaznaczono w tytule, praktycznym przewodnikiem postępowania w medycynie ratunkowej. Nie spotkałem do tej pory tak kompleksowego opracowania problematyki stanów nagłych w medycynie w języku polskim i moim zdaniem podręcznik zainteresuje bardzo szerokie grono lekarzy i pielęgniarek pracujących na oddziałach wzmożonego nadzoru nad pacjentem, w izbach przyjęć, na oddziałach ratunkowych, w szeroko pojętym ratownictwie i pierwszej pomocy, a także na oddziałach intensywnej terapii. […]”

Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Prezes Polskiej Rady Resuscytacji

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj