Ćwiczenia strażackie w Ryglicach

Pod koniec maja Centrum Ratownictwa wzięło udział w ćwiczeniach strażackich w Lubczy, w gminie Ryglice. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 25-31 lipca tego roku w Krakowie, strażacy z trzech gmin powiatu tarnowskiego, ratownicy medyczni i policjanci uczestniczyli w symulowanym wypadku masowym z udziałem autobusu i busa przewożących młodzież. Celem wspólnych ćwiczeń było m.in. przetrenowanie działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na zaproszenie komendantów gminnych ZOSP RP tj. Wiesława Siedlika (gm. Ryglice), Łukasza Giemzy (gm. Tuchów) oraz Leszka Szumińskiego (gm. Ciężkowice) w ćwiczeniach wzięli udział strażacy OSP Lubcza, OSP Zalasowa, OSP Joniny, OSP Ryglice, OSP Wola Lubecka, OSP Ciężkowice, OSP Siedliska Tuchowskie, OSP Lubaszowa, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Kowalowa, OSP Meszna Opacka, OSP Piotrkowice, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Zborowice oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Maltańska Służba Medyczna Oddział Tarnów, Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego w Tarnowie, jak również Centrum Ratownictwa. Nasi instruktorzy byli odpowiedzialni za przygotowanie i przebieg pozoracji. Na drodze łączącej gminy Tuchów i Ryglice zainscenizowano zderzenie autokaru i busa przewożących młodzież. Ponadto wśród poszkodowanych osób znalazła się kobieta w ciąży, a jeden z pasażerów busa został przygnieciony przez pojazd. Do akcji ratowniczej został zaangażowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego należało przygotować lądowisko. Ze względu na dużą ilość poszkodowanych osób, na miejscu zdarzenia wystąpiła konieczność przygotowania punktu medycznego, który został stworzony przez ratowników KPP w namiocie pneumatycznym.

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak szeroko zakrojonych ćwiczeniach z udziałem wielu naszych kursantów (Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy), którzy jak zawsze zaprezentowali najwyższy poziom wyszkolenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia:
http://ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/6517-wypadek-drogowy-cwiczenia-strazackie-w-lubczy

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij