Ćwiczenia strażackie w Ryglicach

Pod koniec maja Centrum Ratownictwa wzięło udział w ćwiczeniach strażackich w Lubczy, w gminie Ryglice. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 25-31 lipca tego roku w Krakowie, strażacy z trzech gmin powiatu tarnowskiego, ratownicy medyczni i policjanci uczestniczyli w symulowanym wypadku masowym z udziałem autobusu i busa przewożących młodzież. Celem wspólnych ćwiczeń było m.in. przetrenowanie działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na zaproszenie komendantów gminnych ZOSP RP tj. Wiesława Siedlika (gm. Ryglice), Łukasza Giemzy (gm. Tuchów) oraz Leszka Szumińskiego (gm. Ciężkowice) w ćwiczeniach wzięli udział strażacy OSP Lubcza, OSP Zalasowa, OSP Joniny, OSP Ryglice, OSP Wola Lubecka, OSP Ciężkowice, OSP Siedliska Tuchowskie, OSP Lubaszowa, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Kowalowa, OSP Meszna Opacka, OSP Piotrkowice, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Zborowice oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Maltańska Służba Medyczna Oddział Tarnów, Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego w Tarnowie, jak również Centrum Ratownictwa. Nasi instruktorzy byli odpowiedzialni za przygotowanie i przebieg pozoracji. Na drodze łączącej gminy Tuchów i Ryglice zainscenizowano zderzenie autokaru i busa przewożących młodzież. Ponadto wśród poszkodowanych osób znalazła się kobieta w ciąży, a jeden z pasażerów busa został przygnieciony przez pojazd. Do akcji ratowniczej został zaangażowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego należało przygotować lądowisko. Ze względu na dużą ilość poszkodowanych osób, na miejscu zdarzenia wystąpiła konieczność przygotowania punktu medycznego, który został stworzony przez ratowników KPP w namiocie pneumatycznym.

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak szeroko zakrojonych ćwiczeniach z udziałem wielu naszych kursantów (Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy), którzy jak zawsze zaprezentowali najwyższy poziom wyszkolenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia:
http://ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/6517-wypadek-drogowy-cwiczenia-strazackie-w-lubczy

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kontakt
Szukaj