Wystarczy chcieć - Bezpieczna podróż

W ostatnim odcinku programu "Wystarczy chcieć" telewizji Polsat instruktor Centrum Ratownictwa - ratownik medyczny Tomek Kutycki razem z Pawłem Kurpiewskim z fotelik.info opowiedzieli telewidzom, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych podróży oraz jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu naszych dzieci.

W pierwszej części programu poruszono kwestie bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Paweł opowiedział o konieczności przewożenia dzieci w prawidłowo dobranych i atestowanych fotelikach oraz wyjaśnił dlaczego dzieci nie powinny jeździć na tzw. podkładkach. Tomkiem razem z Pawłem zasymulowali zakrztuszenie w samochodzie i zaprezentowali jak niebezpieczne dla dziecka może być spożywanie pokarmów i napojów w trakcie podróży. W drugiej części programu instruktor Centrum Ratownictwa omówił najczęstsze urazy, jakim latem ulegają dzieci, czyli poparzenia słoneczne, zakrztuszenia i zachłyśnięcia, upadki z wysokości i związaną z nimi utratę przytomności. Tomek opowiedział również o procedurze postępowania w sytuacji utraty przez dziecko przytomności i zasadach reanimacji, które istotnie różnią się w przypadku dziecka i osoby dorosłej.

Zapraszamy do obejrzenia Wystarczy chcieć na kanale internetowym ipla

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij