XI Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Jeden z najdłużej współpracujących z Centrum Ratownictwa instruktor – Tomasz Dąbrowski razem z zespołem z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu zajęli I miejsce w XI Regionalnych Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Mistrzostwa odbyły się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Świdnicy. O tytuł najlepszego zespołu PRM walczyły 22 załogi z całej Polski.

Gospodarzem XI Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym było Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, natomiast honorowym patronatem objęli je Wojewoda dolnośląski i Prezydent Świdnicy. W zmaganiach uczestniczyły 22 zespoły PRM z całej Polski - Jeleniej Góry, Chełma, Opola, Ząbkowic Śląskich, Legnicy, Krakowa, Wałbrzycha, Mielca, Suwałk, Szczecina, Wrocławia, Gdyni, Kielc, Olsztyna, Bielsko-Białej i Białegostoku.

XI Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym rozpoczęły się panelem naukowym obejmującym swoją tematyką m.in. leczenie bólu w praktyce przedszpitalnego ratownictwa medycznego, zastosowanie opatrunków hemostatycznych czy roszczenia pacjentów i odpowiedzialność ratownika medycznego. Następnie zespoły przystąpiły do zadań praktycznych. Przez dwa dni ratownicy medyczni współzawodniczyli biorąc udział w symulowanych akcjach, sprawdzali swoją wiedzę i doskonalili umiejętności. Zadania, z jakimi zmagali się uczestnicy zostały zorganizowane m.in. na terenie ogródków działkowych, w parku, kamieniołomach czy na nieczynnej bocznicy kolejowej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie zainscenizowano zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Zawodnicy mieli za zadanie udzielić pomocy postrzelonemu policjantowi, dziecku które zatruło się lekami oraz odebrać poród. Mistrzostwa miały na celu sprawdzenie i podniesienie standardów postępowania oraz umiejętności prowadzenia i koordynowania akcji ratowniczych.

Mistrzostwa w Świdnicy były eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy Tomkowi oraz całemu zespołowi z Wrocławia i życzymy powodzenia jesienią.

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij