41 godzin zajęć praktycznych!
Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!
Każdy z tych powodów jest doskonałą motywacją, aby zapisać się na kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli EDB. Program kursu realizowany jest w ramach kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy na podstawie polskich przepisów i pozwala uczestnikom zdobyć tytuł "Ratownika" oraz uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa. Nie jest koniecznie spełnienie jakichkolwiek dodatkowych kryteriów naboru. Każdy z uczestników swój udział może zgłosić w dowolnym terminie, dostępnym w naszym kalendarzu. Zapewniając wysoki poziom praktycznego treningu nasz zespół gwarantuje także wspaniałą przygodę oraz fantastyczną atmosferę.
Wiedza niedawno dostępna tylko dla specjalistów, dziś może zostać wykorzystana również przez Ciebie.
Kursy udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli EDB organizowane są w ramach kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kursy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie.
Kursy pierwszej pomocy dla nauczycieli i kwalifikowanej pierwszej pomocy organizowane są przez Centrum Ratownictwa w 12 miastach w Polsce: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Zielona Góra, Olsztyn.Położony przy granicy z Niemcami i w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego Szczecin stanowi główny ośrodek gospodarczy północno-zachodniej Polski. Znajdujący się w Szczecinie port morski obsługuje armatorów z całego świata, a stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej zatrudniają w sumie ponad 13 tys. osób. Ustanowiona na terenie Szczecina Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec obejmuje 8 kompleksów produkujących m.in. elementy nośne, osłony przeciwsłoneczne oraz osprzęt elektroinstalacyjny.
Z uwagi na dużą liczbę zabytków i specyficzne ukształtowanie terenu Szczecin jest również ważnym ośrodkiem turystycznym. W stolicy województwa zachodniopomorskiego ochroną prawną objętych jest ok. 270 zabytków, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Szczecin jest także ważnym punktem na jachtingowej mapie Polski i Europy ze względu na możliwości żeglowania po rzece, jeziorze i zalewie. Strategia rozwoju miasta została oparta na walorach, jakimi niewątpliwie są tereny zielone i woda, które zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Od 2008 roku Szczecin jest promowany jako pływający ogród – Floating Garden i zakłada stworzenie miasta będącego jednocześnie dynamicznie rozwijającą się metropolią, jak i spokojną przyjazną ludziom i naturze przestrzenią. Przyjazne miasto to przede wszystkim bezpieczne miasto, natomiast jednym czynników wpływających na poczucie bezpieczeństwa jest przeszkoleniem jego mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Kurs KPP z Centrum Ratownictwa
to nie tylko wiedza i umiejętności,
ale także niesamowita przygoda.