MEDYCYNA DZICZY

Check what our course is about and...

BECOME A HERO

FOR REAL

Description

Aktywność ludzka na obszarach dzikiej przyrody wzrosła w ostatnich dziesięcioleciach na całym świecie, co prowadzi do zwiększonego ryzyka obrażeń i chorób. Wilderness Medicine (Medycyna Dziczy) to gałąź medycyny, która zajmuje się profilaktyką wypadków i zachorowań oraz udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym w miejscach, gdzie szybkie dotarcie służb ratunkowych nie jest możliwe. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą opiekować się poszkodowanym w trudnych warunkach terenowych dzięki wykorzystaniu nie tylko wiedzy medycznej ale również technik surwiwalowych i idei prepeeringowych. Poznane techniki ratownicze mogą z powodzeniem być implementowane w obszarach: rekreacji, sportów ekstremalnych, pracy zawodowej, katastrof, wypadków komunikacyjnych. Zajęcia realizuje zespół doświadczonych instruktorów zrzeszonych w takich organizacjach jak Wilderness Medical Society, Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu.

The scope of the course

Kurs Medycyny Dziczy koncentruje się na ciężkich urazach i zachorowaniach, ale nie bagatelizuje drobnych zranień i problemów medycznych. Wprowadzana w trakcie zajęć wiedza i umiejętności przewyższają te oczekiwane od ratowników na poziomie KPP a w wybranych obszarach nawet ratowników medycznych. Kursy przeznaczone są dla wszystkich osób uczestniczących w aktywnościach outdorowych, osób zainteresowanych tematyką ratownictwa medycznego w warunkach klęsk żywiołowych oraz katastrof, wszystkich chcących spędzić wolny czas w sposób aktywny i nietuzinkowy, survivalowców, preepersów, podróżników, ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy - jako element doskonalenia zawodowego. Szkolenie jest przewidziane na 21 godzin. Zajęcia w całości odbywają się w warunkach terenowych.

Price

Kurs realizowany jest w rejonie górskim Kotliny Kłodzkiej. Zajęcia mają charakter plenerowy. Jeżeli nie wiesz co zabrać, przykładową listę otrzymasz po zgłoszeniu na kurs.

Czas trwania: 2 dni

Cena kursu: 399,00 PLN

Become a KPP Rescuer with the Centrum Ratownictwa!

41 hours of practical classes!
Realistic appearances!
High passability!
Watch the video and feel the unique atmosphere of our courses today!

Pokaż plan

The nearest dates

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj