Kryminalny Wrocław #bezpiecznie

8 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczął się cykl spotkań ze służbami mundurowymi. Uroczysta inauguracja odbyła się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Centrum Ratownictwa jako współorganizator imprezy przeprowadziło dla studentów i pracowników Uniwersytetu szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały dzień nasi instruktorzy prezentowali podstawy BLS-AED. Uczestnicy cyklu Kryminalny Wrocław poznali m.in. procedury postępowania w trakcie udzielenia pierwszej pomocy, które pozwalają im jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo, nauczyli się prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, tamować krwotoki czy zaopatrywać rany i urazy. Ponadto studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego dowiedzieli się co to jest AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny, gdzie można go znaleźć i w jaki sposób działa. Wszyscy uczestnicy naszych szkoleń doskonale poradzili sobie z zadaniem, jakim było wezwanie pomocy czy przekazanie resuscytacji poszkodowanego kolejnej osobie. Pomimo początkowych obaw związanych z użyciem AED dzielnie wykonywali kolejne polecenia wydawane przez defibrylator, aby na koniec z zadowoleniem stwierdzić: „jakie to proste”.

Szkolenie studentów i pracowników Uniwersytetu kolejny raz pokazało jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do dalszego zdobywania wiedzy i podejmowania akcji ratunkowych.

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj