Podsumowanie działalności Centrum Ratownictwa w 2020 roku

Rok 2020 pod wieloma względami był rokiem trudnym dla wszystkich, nieprzewidywalnym, pełnym zaskakujących i niespodziewanych sytuacji. Planowane działania, wyznaczone cele albo nie zostały w ogóle osiągnięte, albo ich realizacja wymagała diametralnych zmian. My również w rok 2020 wchodziliśmy z ambitnie wyznaczonymi celami, które szybko zostały poddane weryfikacji. Nie mniej jednak ogromne zaangażowanie całego zespołu, wzajemne wsparcie, wiara i chęć zawalczenia o utrzymanie i rozwój naszej firmy pozwoliły zakończyć ten rok z satysfakcją.

W branży szkoleniowej rok 2020 był całkowicie odmienny względem poprzednich lat oraz planów, jakie wszyscy mieliśmy. Pierwszy lockdown zamknął nas w domach, a organizacja szkoleń stacjonarnych stała się nagle niemożliwa. O ile działalność szkoleniowa w innych branżach mogła być realizowania on-line, o tyle w przypadku pierwszej pomocy jest to nierealne. Pierwsza pomoc to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, a ich nie da się wykonywać on-line. Dostosowując się do wymogów reżimu sanitarnego, zaraz po wiosennym lockdownie ponownie uruchomiliśmy kursy pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie było to łatwe zadanie, nie mniej jednak dzięki zrozumieniu naszych kursantów i zaangażowaniu instruktorów kursy przebiegły, jak zawsze z pełnym zadowoleniem obu stron. Widoczne na rynku zapotrzebowanie na kursy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy pozwoliło nam na organizację kursów w kolejnych lokalizacjach, a mianowicie w Bydgoszczy i w Olsztynie, które na stałe dołączyły do naszej ratowniczej mapy.

W liczbach nasze działania szkoleniowe przedstawiają się następująco:

 • 4,5 tyś osób przeszkolonych w ramach szkoleń 8h i 16h
 • 4 tyś osób wzięło udział w webinarach dotyczących profilaktyki COVID19 oraz w warsztatach BLS-AED
 • 2800 wydanych zaświadczeń o uzyskaniu tytułu ratownika.
 • Wszystkie przeprowadzone szkolenia to ponad 9500 godzin przepracowanych przez instruktorów, w trakcie których zużyliśmy 500 kompletów elektrod, 150 litrów sztucznej krwi i 85 fantomów pracujących ramię w ramię z instruktorami na kursach! Ważnym elementem działalności Centrum Ratownictwa w 2020 roku było niewątpliwie uruchomienie sklepu ratowniczego, którego asortyment stale powiększamy. Już dziś możecie zakupić w naszym sklepie apteczki wraz z wyposażeniem, torby i plecaki ratownicze, defibrylatory AED, opatrunki, noże ratownicze czy stazy. Pamiętajcie, że nasz doradca Maciej jest do Waszej dyspozycji i chętnie pomoże w doborze odpowiedniego ratowniczego wyposażenia.

  Działalność Centrum Ratownictwa to jednak nie tylko kursy i szkolenia z pierwszej pomocy. Od przeszło 15 lat działalność Centrum Ratownictwa opiera się na doświadczeniu lekarzy specjalistów i ratowników medycznych, doświadczeniu niejednokrotnie zdobywanym z ogromnym poświęceniem i narażeniem własnego życia. Nie inaczej było w momencie wybuchu pandemii. Grupa 15 medyków pod dowództwem Założyciela Centrum Ratownictwa dr. n. med. kpt. Jacka Siewiery wyleciała do Lombardii, czyli regionu, od którego zaczęła się europejska faza pandemii. Misja miała na celu wymianę doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią oraz zebranie kluczowych informacji m.in. jak skutecznie organizować systemy ochrony zdrowia, jakich błędów unikać, jak posługiwać się sprawdzonymi w praktyce metodami i sposobami leczenia najcięższych powikłań w związku z zakażaniem wirusem SARS. W drugiej połowie kwietnia 2020 na prośbę naszego amerykańskiego sojusznika zespół dowodzony przez kpt. Siewierę wyleciał do USA, aby podzielić się swoją wiedzą na temat tego, w jaki sposób udało się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa w Lombardii, za co Założyciel Centrum Ratownictwa otrzymał podziękowanie bezpośrednio od Prezydenta USA.

  Doświadczenia zdobyte w walce z COVID19 pozwoliły nam wesprzeć naszych partnerów biznesowych w działaniach profilaktycznych oraz dostosowaniu ich przedsiębiorstw do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Odpowiadając jednocześnie na potrzeby naszych klientów wykonaliśmy 1,5 tysiąca testów RT-PCR w kierunku zakażenia COVID19, przemierzając w tym celu ponad 500 000km. W obliczu pandemii opracowaliśmy i opatentowaliśmy również rozwiązanie pozwalające znacząco ograniczyć ryzyko zakażenia SARS-COV-2. QuickSept to opatentowane innowacyjne urządzenie, które jest najszybszym i najskuteczniejszym narzędziem do dezynfekcji dłoni na polskim i światowym rynku! Quicksept to podręczny i kompaktowy dozownik do dezynfekcji rąk, który zawsze mamy przy sobie. Można go przyczepić do paska spodni, torebki, bądź po prostu zaczepić o kieszeń. Obsługa urządzenia wymaga użycia tylko jednej ręki. Wystarczy lekki nacisk z góry, by otrzymać odpowiednią dawkę środka do dezynfekcji. Udostępniliśmy QuickSept szerokiemu gronu odbiorców komercyjnych wierząc, że dziś wspólnym wrogiem jest wirus, a polem walki przestrzeń naszych firm i organizacji.

  Tego wszystkiego nie udało by się osiągnąć gdyby nie #najlepszyZESPÓŁever składający się na koniec 2020 roku z ponad 100 osób. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że kolejny rok będzie nieco bardziej przewidywalny dla wszystkich i pozwoli na wdrożenie wielu ciekawych rozwiązań szkoleniowych, które dla Was przygotowujemy.

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
  Przełącz na polski
  Kontakt
  Szukaj