Policjant przeszkolony w Centrum uratował życie mężczyźnie

Na naszej stronie internetowej informowaliśmy o realizowanym przez Centrum Ratownictwa największym kontrakcie szkoleniowym dla Komendy Głównej Policji. Pisaliśmy o wdrażaniu standardów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do służby policjantów na terenie całego kraju.

https://www.centrumratownictwa.com/aktualnosci/komenda-glowna-policji---najwiekszy-kontrakt-w-polsce

Dziś okazuje się, że miliony złotych przeznaczone na realizację tego projektu przez Komendę Główną Policji oraz ciężka praca instruktorów Centrum Ratownictwa przynoszą realne korzyści, z czego jesteśmy niesamowicie dumni.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od policjanta, jednego z naszych kursantów:

„Witam, w zeszłym roku brałem udział w kursie organizowanym w Szkole Policji w Sułkowicach dla policjantów. Jestem z Ruchu drogowego z Pabianic. Nie pisze tego, aby się chwalić, czy popisać, ale dzięki waszemu szkoleni wiedziałem co mam zrobić.

Podczas sobotniej służby z partnerką zawołała nas kobieta i zgłosiła, że na chodniku leży mężczyzna. Podszedłem do niego i stwierdziłem brak oddechu, brak tętna, zatrzymana akcja serca. Dzięki szkoleniu zareagowałem, wiedziałem co mam zrobić, podjąłem akcje reanimacyjną, przywróciłem akcje serca i utrzymałem ją do przybycia karetki pogotowia. Powinno być więcej takich szkoleń, pozdrawiam. CIESZE SIĘ ZE URATOWAŁEM MĘŻCZYŹNIE ŻYCIE I TO JEST NAJWAŻNIEJSZE!

Szkolenie prowadził Ratownik Medyczny Tomasz Kutycki”

Zdarzenie opisuje również portal Życie Pabianic. Zachęcamy do lektury:

http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/czlowiek-uratowany-brawo-policja.html

Jesteśmy bardzo dumni z naszego kursanta, a także z zespołu naszych instruktorów, którzy nieustająco, od listopada 2011 roku szkolą grupy policjantów w Sułkowicach. Szczególne podziękowania należą się Tomkowi Kutyckiemu.

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj