Powitanie polskich medyków w USA

Podziw i wdzięczność to słowa, którymi można określić reakcje dowódców amerykańskiej Gwardii Narodowej na wizytę polskich lekarzy w Chicago.

Zespół 9 medyków, któremu dowodzi założyciel Centrum Ratownictwa - kpt. dr n. med. Jacek Siewiera, został powitany przez Konsula Generalnego w Chicago Piotra Janickiego oraz dowódcę Gwardii Narodowej gen. bryg. Richarda R. Neely. Dowódca Gwardii Narodowej (ILNG) podkreślił, że „wsparcie polskiego wojska dla nas tutaj w Illinois podczas globalnej pandemii jest dowodem głębokiego zaangażowania po obu stronach naszego partnerstwa z Polską”.

Zespół polskich medyków, w skład którego wchodzi nasz instruktor rat. med. Tomasz Kutycki doradza i asystuje w chicagowskich placówkach medycznych. Nasz polski personel posiada szerokie kompetencje medyczne w intensywnej terapii, kardiologii, opiece pielęgniarskiej i medycynie ratunkowej. W rozmowie z Prezydentem Polski Donald Trump nie ukrywał, że jest zainteresowany tym, by to właśnie polski zespół medyczny, który obserwował, w jaki sposób udało się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa w Lombardii, podzielił się swoją wiedzą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji w Telewizji WGN kanał 9 w Chicago

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj