Wojskowa misja medyczna do USA z udziałem naszego zespołu

23 kwietnia grupa 9 medyków pod dowództwem kpt. dr. n. med. Jacka Siewiery - założyciela Centrum Ratownictwa wyleciała do USA w ramach kolejnej wojskowej misji medycznej.

Podczas sobotniej rozmowy Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych, Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiali o polsko-amerykańskiej współpracy w dobie pandemii, zaangażowaniu NATO w walkę z COVID-19 oraz współpracy gospodarczej i zwalczaniu ekonomicznych konsekwencji epidemii koronawirusa. Prezydent Polski zadeklarował wysłanie wojskowej misji medycznej do Chicago, do stanu Illinois, by wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia. Misja ma ponad to na celu współpracę instytutów badawczych Polski i USA w badaniach nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Polska chce także pozyskać zza oceanu nowoczesne, szybkie testy diagnostyczne na Covid-19.

9 medyków, którzy na początku kwietnia uczestniczyli w misji do Lombardii będzie przez tydzień wspierać wiedzą i doświadczeniem naszego sojusznika w ramach struktury NATO. Prezydent Trump nie ukrywał, że jest zainteresowany tym, by polski zespół medyczny, który obserwował, w jaki sposób udało się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa w Lombardii, podzielił się swoją wiedzą. Nasi medycy będą się dzielić swoimi doświadczeniami z Polski i Lombardii, ale także wezmą udział w seminariach i webinariach z tamtejszymi lekarzami. Przewidziane jest także spotkanie z personelem medycznym oraz projektantami powstającego z udziałem US Army największego tymczasowego szpitala w Chicago. Polscy medycy będą uczestniczyli w uruchomieniu szpitala wojskowego, przeznaczonego dla ponad dwóch tysięcy pacjentów zarażonych koronawirusem oraz zdobywać wiedzę, w jaki sposób Amerykanie, przy wykorzystaniu swoich możliwości, walczą z epidemią.

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj