XI Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Jeden z najdłużej współpracujących z Centrum Ratownictwa instruktor – Tomasz Dąbrowski razem z zespołem z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu zajęli I miejsce w XI Regionalnych Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Mistrzostwa odbyły się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Świdnicy. O tytuł najlepszego zespołu PRM walczyły 22 załogi z całej Polski.

Gospodarzem XI Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym było Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, natomiast honorowym patronatem objęli je Wojewoda dolnośląski i Prezydent Świdnicy. W zmaganiach uczestniczyły 22 zespoły PRM z całej Polski - Jeleniej Góry, Chełma, Opola, Ząbkowic Śląskich, Legnicy, Krakowa, Wałbrzycha, Mielca, Suwałk, Szczecina, Wrocławia, Gdyni, Kielc, Olsztyna, Bielsko-Białej i Białegostoku.

XI Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym rozpoczęły się panelem naukowym obejmującym swoją tematyką m.in. leczenie bólu w praktyce przedszpitalnego ratownictwa medycznego, zastosowanie opatrunków hemostatycznych czy roszczenia pacjentów i odpowiedzialność ratownika medycznego. Następnie zespoły przystąpiły do zadań praktycznych. Przez dwa dni ratownicy medyczni współzawodniczyli biorąc udział w symulowanych akcjach, sprawdzali swoją wiedzę i doskonalili umiejętności. Zadania, z jakimi zmagali się uczestnicy zostały zorganizowane m.in. na terenie ogródków działkowych, w parku, kamieniołomach czy na nieczynnej bocznicy kolejowej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie zainscenizowano zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Zawodnicy mieli za zadanie udzielić pomocy postrzelonemu policjantowi, dziecku które zatruło się lekami oraz odebrać poród. Mistrzostwa miały na celu sprawdzenie i podniesienie standardów postępowania oraz umiejętności prowadzenia i koordynowania akcji ratowniczych.

Mistrzostwa w Świdnicy były eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy Tomkowi oraz całemu zespołowi z Wrocławia i życzymy powodzenia jesienią.

  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj