Recertification KPP | 2023.02.12

Check what our course is about and...

BECOME A HERO

FOR REAL

February
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Recertification KPP
Beginning: 2023-02-12
End: 2023-02-12
Puszkina 11
10-295 Olsztyn

Become a KPP Rescuer with the Centrum Ratownictwa!

41 hours of practical classes!
Realistic appearances!
High passability!
Watch the video and feel the unique atmosphere of our courses today!

Pokaż plan

Description

The Lifeguard certificate is valid for a period of 3 years from the date of issue. After this period, you should take the exam again to obtain a new certificate.

According to the Regulation of the Minister of Health of December 3, 2019 to the exam can be taken by a person who has a certificate whose validity expires no later than 3 months from the date of the exam and is employed in units cooperating with the system or who serves in them, or is a member thereof. The recertification exam is within the scope of the knowledge and skills covered by the framework program of the course, and consists of two parts: a theoretical and practical exam.

Olsztyn

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i stanowi główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy regionu. Miasto położone jest wśród kilkunastu jezior i otoczone bogatą zielenią. Przez miasto Olsztyn przepływają 4 rzeki, a w jego granicach administracyjnych położonych jest aż 15 jezior. W sezonie letnim jest rajem dla amatorów spływów kajakowych po rzece Łynie, które rozpoczynają się spod zamku olsztyńskiego i kończą na rozlewisku, gdzie łączą się dwie rzeki – Łyna i Wadąg. W Olsztynie znajduje się także jeden z największych europejskich parków miejskich, który pozwala na bliski kontakt z przyrodą zaledwie kilka kroków od centrum miasta. Jest to również teren, gdzie zostały wytyczone liczne szlaki turystyczne, zarówno piesze jak i rowerowe. Miasto położone jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba czy Szlaku Kopernikowskim. Olsztyn jest idealnym punkt wypadowym do litewskiego Wilna czy rosyjskiego Kaliningradu, gdyż do granicy z Rosją jest zaledwie 87 km.

Become a KPP Rescuer with the Centrum Ratownictwa!

The KPP course from the Centrum Ratownictwa
is not only knowledge and skills,
but also an amazing adventure.

The nearest dates

12
February

Olsztyn

Recertyfikacja KPP

POZOSTAŁO WOLNYCH MIEJSC: 6

Reserve spot
16
April

Olsztyn

Recertyfikacja KPP

Reserve spot
11
June

Olsztyn

Recertyfikacja KPP

Reserve spot
  • European Funds - Smart Growth
  • Republic of Poland
  • European Union - European Regional Development Fund
Przełącz na polski
Kontakt
Szukaj