41 godzin zajęć praktycznych!
Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!
Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.
Zespół Instruktorów Centrum Ratownictwa może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników zdawalności egzaminu naszych kursantów potwierdzonym na grupie ponad 5000 wyszkolonych ratowników w resortach M.O.N. i M.S.W.
Wszystkie kursy KPP realizuje zespół profesjonalnych instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.
Każdy kurs KPP prowadzony jest w oparciu o decyzję administracyjną Wojewody Dolnośląskiego i zakończony jest państwowym egzaminem na tytuł „Ratownika”.
Kurs KPP określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.
Kursy pierwszej pomocy (kwalifikowanej) organizowane są przez Centrum Ratownictwa w miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Zielona Góra, Olsztyn.
Lublin nie tylko jest stolicą województwa lubelskiego lecz ponadto, dzięki nagłemu rozwojowi pół wieku temu, największym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturowym we wschodniej Polsce. Dominującymi gałęziami przemysłu w Lublinie są przemysł motoryzacyjny, spożywczy, chemiczny i maszynowy, a ponadto przemysł: poligraficzny, skórzany, drzewno-papierniczy i odzieżowy. Ze względu na położenie geograficzne i bliskość do granicy z Ukrainą Lublin jest ważnym węzłem komunikacyjnym na trasie Warszawa – Kijów zarówno drogowej, jak i kolejowej. Przez Lublin przebiega także trasa międzynarodowa Via Carpatia docelowo łącząca Kłajpedę z Salonikami.
Czerpiąc informacje z naszej działalności na terenie Lublina zauważamy, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ratowników KPP rośnie. Z pewnością jest to spowodowane rozwijającymi się w Lublinie przemysłem i turystyką. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest znakomitą możliwością do rozwijania się dla osób, które karierę zawodową wiążą z takimi służbami jak Straż Pożarna, Policja, Wojsko, GOPR, WOPR lub RWR. Pozwala także na zwiększenie bezpieczeństwa w zakładach pracy, które zdecydują się na przeszkolenie swoich pracowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Lublin jest wizytówką Polski w kontaktach z krajami Partnerstwa Wschodniego. Utworzony w 2005 roku Lubelski Park Naukowo-Technologiczny stanowi centrum naukowo-badawcze. Jest miejscem spotkań instytucji naukowych z przedsiębiorstwami, a celem projektu są wspólne inwestycje w innowacyjne technologie. Lublin jest prężnie rozwijającym się miastem, dzięki utworzeniu Podstrefy Ekonomicznej Lublin należącej do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W Lublinie z każdym rokiem przybywa inwestorów, a jako stolica województwa lubelskiego pełni rolę administracyjnego i gospodarczego centrum regionu wschodniego, a ze względu na siedmiowiekową historię oraz położenie jest również największym ośrodkiem akademickim we wschodniej części Polski.
W Lublinie podejmowane są działania i inicjatywy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zarządzania miastem, projekty w obszarze kultury i nauki, co możliwe przede wszystkim dzięki współpracy władz i urzędów, jak i bezpośrednich związków wielu instytucji, firm i organizacji pozarządowych. Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. odpowiadając na zapotrzebowanie inwestorów, władz miasta, ale i osób indywidualnych oferuje w Lublinie szeroką gamę szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.
Kurs KPP z Centrum Ratownictwa
to nie tylko wiedza i umiejętności,
ale także niesamowita przygoda.