Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy | 2019.05.24 Katowice

Katowice

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Katowice

Dynamika rozwoju przemysłu sprawiła, że liczba wypadków w zakładach pracy na terenie województwa śląskiego jest dziś jedną z najwyższych w Polsce. Zagrożenia wynikające zarówno z infrastruktury miejskiej Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego jak i natężenia ruchu komunikacji samochodowej leżą u źródeł potrzeby realizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w tym regionie.

Kurs pierwszej pomocy Katowice organizowany przez nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół to dobra okazja na podwyższenie swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nabyte umiejętności i wiedza mogą pozwolić na odpowiednie zareagowanie podczas wypadku czy innej sytuacji, w której uczestniczą poszkodowani. Kurs KPP Katowice zawiera część teoretyczną i praktyczną z ćwiczeniami wykonywanymi przez uczestników kursów pod okiem naszej kadry.

Kurs KPP Katowice

Zespół Centrum Ratownictwa realizując kursy ratownictwa na terenie Katowic dokłada wszelkich starań, aby zajęcia teoretyczne odbywały się w łatwo dostępnych częściach aglomeracji, zaś praktyczne oraz symulacyjne treningi w atrakcyjnych lokalizacjach umożliwiających prowadzenie warsztatów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy wplecionych w scenariusze zróżnicowanych akcji ratowniczych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Kursy KPP w Katowicach

Korporacje oprócz organizacji obowiązkowych szkoleń z zasad BHP, muszą pamiętać też o możliwości zorganizowania innego rodzaju kursu, identycznie ważnego oraz pomocnego zarówno dla pracowników i wszystkich osób, które znajdą się w pobliżu firmy oraz innej instytucji. Chodzi oczywiście o kurs pierwszej pomocy w Katowicach, który coraz częściej ujednolicany jest z innymi kursami. Dlaczego kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy to idealna inwestycja? Ponieważ taki profesjonalny kurs kpp ma prawo okazać się ratunkiem w sytuacjach nagłych - zdobyta na nim wiedza spowoduje, że pracobiorcy z większa doza odpowiedzialności i wiedzy podejdą do podejmowania ważnych działań, oszczędzając tym samym czas i być może ocalając życie innych pracowników.


Jednakże nie jedynie szefowie korporacji oraz instytucji muszą zaciekawić się tematem szkoleń. Pracodawcy łaskawie patrzą na kandydatów, którzy już w trakcie studiów czy również w uprzedniej pracy angażowali się w praktyki, odbyli szkolenie pierwsza pomoc lub przynajmniej działali jako wolontariusze w jakiejś organizacji pozarządowej. Potrzebuje się od przyszłego pracownika udokumentowania własnego rozwoju, najlepiej w postaci certyfikatów oraz dyplomów uczestnictwa w fachowych szkoleniach - takie dyplomy oferuje choćby szkolenie kwalifikowana pierwsza pomoc. Kilka mocnych pozycji w życiorysie zawodowym, potwierdzonych dobrym zaświadczeniem to pierwszorzędny sposób na przekonanie przyszłego szefa korporacji, że warto danego kandydata zatrudnić, a szkolenie kpp może przeważyć szalę na korzyść możliwego pracownika. Od razu wiadomo, że będzie pragnął się uczyć nowych umiejętności oraz rozwijać zawodowo.


Kursy pierwszej pomocy organizują specjalistyczne firmy, które dysponują kadrą instruktorów oraz zapleczem technicznym. Takie kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy zwykle przeprowadzane są w jednostkach, szkołach, instytucjach państwowych bądź urzędach pracy - korzystają z nich zarówno dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Z pewnością kursy kpp to idealna inwestycja z perspektywy szefa przedsiębiorstwa firmy a też doskonały wpis w CV możliwego pracownika. Wiedza, jaką wolno pozyskać na takich szkoleniach to przede wszystkim umiejętności, jakie są w stanie okazać się bezcenne w ciężkich sytuacjach wypadkowych, skutkiem tego coraz więcej osób rozpoczyna interesować się tego typu kursami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów i szkoleń dla firm!!!

Maj
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Rozpoczęcie: 2019-05-24
Zakończenie: 2019-06-02
ul. Wita Stwosza 37
40-042 Katowice

Krótki opis szkoleń

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

Kursy pierwszej pomocy (kwalifikowanej) organizowane są przez Centrum Ratownictwa w miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Lublin i Białystok.

Organizowane przez nasz zespół szkolenia i kursy pierwszej pomocy składają się głównie z ćwiczeń praktycznych, pozorowanych akcji ratunkowych, dlatego prosimy o ubranie się w odzież sportową. Kurs KPP nie wymaga od uczestników uprzedniego przygotowania się w sposób merytoryczny do szkoleń i kursów. Po odbytym szkoleniu proponujemy zakup podręcznika kieszonkowego „Poradnik ratownictwa” w cenie 25 zł , który stanowić będzie przypomnienie oraz poszerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Warto mieć ze sobą notatnik i coś do pisania. Po przeszkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenia w formie imiennego certyfikatu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczestnicy kursów KPP kończących się egzaminem teoretyczno-praktycznym otrzymują zaświadczenie o uzyskaniu tytułu "Ratownika".

Zakres kursu

Kurs pierwszej pomocy obejmuje swoim zakresem najważniejsze elementy pierwszej pomocy, które mogą być przydatne w codziennych sytuacjach.

Aż 41 godzin kursu poświęconych jest na realizację ćwiczeń praktycznych oraz pozorowanych akcji ratunkowych. Zespół Instruktorów Centrum Ratownictwa może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników zdawalności egzaminu naszych kursantów potwierdzonym na grupie ponad 5000 wyszkolonych ratowników w resortach M.O.N. i M.S.W.

Kursy pierwszej pomocy

Wszystkie kursy KPP realizuje zespół profesjonalnych instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.

Kurs pierwszej pomocy

Każdy kurs KPP prowadzony jest w oparciu o decyzję administracyjną Wojewody Dolnośląskiego i zakończony jest państwowym egzaminem na tytuł „Ratownika”.

Kurs KPP określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Cena

Możliwość płatności w ratach

Cena kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla klientów indywidualnych wraz z egzaminem państwowym oraz opłatą za wydanie zaświadczenia wynosi 950 PLN.

Nasi kursanci otrzymują:

 • dostęp do Strefy Klienta
 • komplet materiałów szkoleniowych
 • dostęp do wykorzystywanych w trakcie kursu prezentacji
 • materiały e-learningowe
 • Cena kursu zawiera koszty pracy instruktorów, sprzętu i wszelkich innych wykorzystywanych podczas szkolenia materiałów dydaktycznych. Podana kwota jest ceną brutto.

  MASZ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZYĆ W KURSIE ZA 550 PLN. Umożliwiamy też płatność w RATACH. Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

  Zostań Ratownikiem KPP
  z Centrum Ratownictwa!

  Kurs KPP z Centrum Ratownictwa
  to nie tylko wiedza i umiejętności,
  ale także niesamowita przygoda.

  Sprawdź terminy
  Pokaż harmonogram kursu

  Formularz zapisu na kurs

  Jeżeli faktura za szkolenie ma być wystawiona na firmę, wprowadź jej NIP w poniższe pole

  Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.
  Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

  Najbliższe terminy

  24
  Maj

  Katowice

  KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

  Zapisz się
  23
  Sierpień

  Katowice

  KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

  Zapisz się

  Kontakt:

  Wrocław

  ul. Muchoborska 14
  54-424 Wrocław
  tel: (+48) 517 123 112
  tel: (+48) 071 782 09 01
  Aleksandra Eljasińska
  Kursy dla osób indywidualnych

  Warszawa

  ul. Domaniewska 32
  02-672 Warszawa
  tel: (+48) 519 482 486
  Wojciech Urban
  Obsługa klientów biznesowych

  Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

  Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

  Wyślij