Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Szczecin

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Szczecin

Szczecin z uwagi na wyjątkowe położenie - jednocześnie przy granicy z Niemcami i w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego dostępnego przez żeglowną Odrę i Zalew Szczeciński stanowi ośrodek gospodarczy północno-zachodniej Polski. W Szczecinie znajduje się port morski, który obsługuje armatorów z całego świata, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Tylko w branży morskiej pracuje tu ponad 13 tys. osób. Na terenie miasta ustanowiona jest podstrefa Szczecin – Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec, która obejmuje 8 kompleksów produkujących m.in. elementy nośne, osłony przeciwsłoneczne oraz osprzęt elektroinstalacyjny.

Stolica województwa zachodniopomorskiego jest również ważnym ośrodkiem turystycznym z uwagi na dużą liczbą zabytków i specyficzne ukształtowanie terenu. Ochroną prawną objętych jest w Szczecinie ok. 270 zabytków, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Możliwość żeglowania po rzece, jeziorze i zalewie wpływa na to, że Szczecin stał się ważnym punktem na jachtingowej mapie Polski i Europy. Ponieważ ponad połowę powierzchni Szczecina zajmują tereny zielone i woda, na tych walorach oparta została strategia rozwoju miasta. Od 2008 roku Szczecin jest bowiem promowany jako pływający ogród – Floating Garden.

Kurs KPP Szczecin

Floating Garden zakłada stworzenie miasta będącego jednocześnie dynamicznie rozwijającą się metropolią, jak i spokojną przestrzenią przyjazną ludziom i naturze. Czynnikiem wpływającym na postrzeganie miasta jako przyjazne jest niewątpliwie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, a to wiąże się między innymi z przeszkoleniem jego mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Centrum Ratownictwa oferuje w Szczecinie szeroki zakres szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, m.in. kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla osób indywidualnych, kurs KPP dla służb mundurowych i straży pożarnej, szkolenia BLS-AED oraz eventy ratownicze dla firm i instytucji, a także podstawowe szkolenia z pierwszej pomocy dla osób prywatnych. Pamiętajmy bowiem, że im więcej osób zostanie dobrze przeszkolonych z zakresu pierwszej pomocy, tym większa szansa, że działania ratownicze zostaną podjęte i pierwsza udzielona.

Najbliższy termin

Zapisz się
Maj
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Rozpoczęcie: 2018-05-25
Zakończenie: 2018-06-03
Marii Skłodowskiej-Curie 4
71-332 Szczecin

Krótki opis szkoleń

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

Kursy pierwszej pomocy (kwalifikowanej) organizowane są najczęściej przez Centrum Ratownictwa w miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice i Łódź.

Organizowane przez nasz zespół szkolenia i kursy pierwszej pomocy składają się głównie z ćwiczeń praktycznych, pozorowanych akcji ratunkowych, dlatego prosimy o ubranie się w odzież sportową. Kurs KPP nie wymaga od uczestników uprzedniego przygotowania się w sposób merytoryczny do szkoleń i kursów. Po odbytym szkoleniu proponujemy zakup podręcznika kieszonkowego „Poradnik ratownictwa” w cenie 25 zł , który stanowić będzie przypomnienie oraz poszerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Warto mieć ze sobą notatnik i coś do pisania. Po przeszkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenia w formie imiennego certyfikatu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczestnicy kursów KPP kończących się egzaminem teoretyczno-praktycznym otrzymują zaświadczenie o uzyskaniu tytułu "Ratownika".

Zakres kursu

Kurs pierwszej pomocy obejmuje swoim zakresem najważniejsze elementy pierwszej pomocy, które mogą być przydatne w codziennych sytuacjach.

Aż 41 godzin kursu poświęconych jest na realizację ćwiczeń praktycznych oraz pozorowanych akcji ratunkowych. Zespół Instruktorów Centrum Ratownictwa może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników zdawalności egzaminu naszych kursantów potwierdzonym na grupie ponad 5000 wyszkolonych ratowników w resortach M.O.N. i M.S.W.

Kursy pierwszej pomocy realizuje zespół instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.

Kurs prowadzony jest w oparciu o decyzję administracyjną Wojewody Dolnośląskiego i zakończony jest państwowym egzaminem na tytuł „Ratownika”.

Kurs KPP określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Cena

Cena kursu zawiera koszty pracy instruktorów, sprzętu i wszelkich innych wykorzystywanych podczas szkolenia materiałów dydaktycznych. Podana kwota jest ceną brutto.

Cena kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla klientów indywidualnych wraz z egzaminem państwowym oraz opłatą za wydanie zaświadczenia wynosi 950 PLN.

MASZ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZYĆ W KURSIE ZA 550 PLN. Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Pokaż harmonogram kursu

Najbliższe terminy

25
Maj

Szczecin

KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Zapisz się
03
Czerwiec

Szczecin

Recertyfikacja KPP

Zapisz się

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 515 298 555
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
kierownik biura CR

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
manager sprzedaży

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przesyłanie moich danych osobowych zamieszczonych w formularzu kontaktowym w celach przedstawienia oferty szkoleniowej, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) („Ustawa") przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o.i podmioty powiązane.

Wyślij