Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy | 2019.02.15 Szczecin

Szczecin

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Szczecin

Szczecin z uwagi na wyjątkowe położenie - jednocześnie przy granicy z Niemcami i w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego dostępnego przez żeglowną Odrę i Zalew Szczeciński stanowi ośrodek gospodarczy północno-zachodniej Polski. W Szczecinie znajduje się port morski, który obsługuje armatorów z całego świata, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Tylko w branży morskiej pracuje tu ponad 13 tys. osób. Na terenie miasta ustanowiona jest podstrefa Szczecin – Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec, która obejmuje 8 kompleksów produkujących m.in. elementy nośne, osłony przeciwsłoneczne oraz osprzęt elektroinstalacyjny.

Stolica województwa zachodniopomorskiego jest również ważnym ośrodkiem turystycznym z uwagi na dużą liczbą zabytków i specyficzne ukształtowanie terenu. Ochroną prawną objętych jest w Szczecinie ok. 270 zabytków, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Możliwość żeglowania po rzece, jeziorze i zalewie wpływa na to, że Szczecin stał się ważnym punktem na jachtingowej mapie Polski i Europy. Ponieważ ponad połowę powierzchni Szczecina zajmują tereny zielone i woda, na tych walorach oparta została strategia rozwoju miasta. Od 2008 roku Szczecin jest bowiem promowany jako pływający ogród – Floating Garden.

Kurs KPP Szczecin

Floating Garden zakłada stworzenie miasta będącego jednocześnie dynamicznie rozwijającą się metropolią, jak i spokojną przestrzenią przyjazną ludziom i naturze. Czynnikiem wpływającym na postrzeganie miasta jako przyjazne jest niewątpliwie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, a to wiąże się między innymi z przeszkoleniem jego mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Centrum Ratownictwa oferuje w Szczecinie szeroki zakres szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, m.in. kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla osób indywidualnych, kurs KPP dla służb mundurowych i straży pożarnej, szkolenia BLS-AED oraz eventy ratownicze dla firm i instytucji, a także podstawowe szkolenia z pierwszej pomocy dla osób prywatnych. Pamiętajmy bowiem, że im więcej osób zostanie dobrze przeszkolonych z zakresu pierwszej pomocy, tym większa szansa, że działania ratownicze zostaną podjęte i pierwsza udzielona.

Luty
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
Kurs KPP - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Rozpoczęcie: 2019-02-15
Zakończenie: 2019-02-24
Dworcowa 20A
70-950 Szczecin

Krótki opis szkoleń

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowane przez Centrum Ratownictwa pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

Kursy pierwszej pomocy (kwalifikowanej) organizowane są przez Centrum Ratownictwa w miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Lublin i Białystok.

Organizowane przez nasz zespół szkolenia i kursy pierwszej pomocy składają się głównie z ćwiczeń praktycznych, pozorowanych akcji ratunkowych, dlatego prosimy o ubranie się w odzież sportową. Kurs KPP nie wymaga od uczestników uprzedniego przygotowania się w sposób merytoryczny do szkoleń i kursów. Po odbytym szkoleniu proponujemy zakup podręcznika kieszonkowego „Poradnik ratownictwa” w cenie 25 zł , który stanowić będzie przypomnienie oraz poszerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Warto mieć ze sobą notatnik i coś do pisania. Po przeszkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenia w formie imiennego certyfikatu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczestnicy kursów KPP kończących się egzaminem teoretyczno-praktycznym otrzymują zaświadczenie o uzyskaniu tytułu "Ratownika".

Zakres kursu

Kurs pierwszej pomocy obejmuje swoim zakresem najważniejsze elementy pierwszej pomocy, które mogą być przydatne w codziennych sytuacjach.

Aż 41 godzin kursu poświęconych jest na realizację ćwiczeń praktycznych oraz pozorowanych akcji ratunkowych. Zespół Instruktorów Centrum Ratownictwa może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników zdawalności egzaminu naszych kursantów potwierdzonym na grupie ponad 5000 wyszkolonych ratowników w resortach M.O.N. i M.S.W.

Kursy pierwszej pomocy realizuje zespół instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.

Kurs prowadzony jest w oparciu o decyzję administracyjną Wojewody Dolnośląskiego i zakończony jest państwowym egzaminem na tytuł „Ratownika”.

Kurs KPP określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Cena

Cena kursu zawiera koszty pracy instruktorów, sprzętu i wszelkich innych wykorzystywanych podczas szkolenia materiałów dydaktycznych. Podana kwota jest ceną brutto.

Cena kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla klientów indywidualnych wraz z egzaminem państwowym oraz opłatą za wydanie zaświadczenia wynosi 950 PLN.

MASZ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZYĆ W KURSIE ZA 550 PLN. Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Pokaż harmonogram kursu

Formularz zapisu na kurs

Jeżeli faktura za szkolenie ma być wystawiona na firmę, wprowadź jej NIP w poniższe pole

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.
Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Najbliższe terminy

15
Luty

Szczecin

KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Zapisz się
07
Czerwiec

Szczecin

KPP - KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Zapisz się

Kontakt:

Wrocław

ul. Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel: (+48) 517 123 112
tel: (+48) 071 782 09 01
Aleksandra Eljasińska
Kursy dla osób indywidualnych

Warszawa

ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel: (+48) 519 482 486
Wojciech Urban
Obsługa klientów biznesowych

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Centrum Ratownictwa Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Długiej 16B/93, wpisana do KRS pod numerem 0000405373. Możesz skontaktować się z administratorem danych drogą mailową biuro@centrumratownictwa.com lub telefoniczną tel. +48 515298555.

Zapoznałam/em się z Polityką prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych, rozumiem ją i akceptuję.

Wyślij