MEDYCYNA DZICZY

Sprawdź na czym polega nasz kurs i...

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

W REALU

Opis

Aktywność ludzka na obszarach dzikiej przyrody wzrosła w ostatnich dziesięcioleciach na całym świecie, co prowadzi do zwiększonego ryzyka obrażeń i chorób. Wilderness Medicine (Medycyna Dziczy) to gałąź medycyny, która zajmuje się profilaktyką wypadków i zachorowań oraz udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym w miejscach, gdzie szybkie dotarcie służb ratunkowych nie jest możliwe. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą opiekować się poszkodowanym w trudnych warunkach terenowych dzięki wykorzystaniu nie tylko wiedzy medycznej ale również technik surwiwalowych i idei prepeeringowych. Poznane techniki ratownicze mogą z powodzeniem być implementowane w obszarach: rekreacji, sportów ekstremalnych, pracy zawodowej, katastrof, wypadków komunikacyjnych. Zajęcia realizuje zespół doświadczonych instruktorów zrzeszonych w takich organizacjach jak Wilderness Medical Society, Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu.

Zakres

Kurs Medycyny Dziczy koncentruje się na ciężkich urazach i zachorowaniach, ale nie bagatelizuje drobnych zranień i problemów medycznych. Wprowadzana w trakcie zajęć wiedza i umiejętności przewyższają te oczekiwane od ratowników na poziomie KPP a w wybranych obszarach nawet ratowników medycznych. Kursy przeznaczone są dla wszystkich osób uczestniczących w aktywnościach outdorowych, osób zainteresowanych tematyką ratownictwa medycznego w warunkach klęsk żywiołowych oraz katastrof, wszystkich chcących spędzić wolny czas w sposób aktywny i nietuzinkowy, survivalowców, preepersów, podróżników, ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy - jako element doskonalenia zawodowego. Szkolenie jest przewidziane na 21 godzin. Zajęcia w całości odbywają się w warunkach terenowych.

Cena

Kurs realizowany jest w rejonie górskim Kotliny Kłodzkiej. Zajęcia mają charakter plenerowy. Jeżeli nie wiesz co zabrać, przykładową listę otrzymasz po zgłoszeniu na kurs.

Czas trwania: 2 dni

Cena kursu: 399,00 PLN

Zostań Ratownikiem KPP z Centrum Ratownictwa!

41 godzin zajęć praktycznych!
Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!

Pokaż plan

Najbliższe terminy

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Switch to English
Kontakt
Szukaj