Profilaktyka i bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa

Profilaktyka oparta na wiedzy

oraz właściwa edukacja społeczeństwa

stanowi klucz do walki z epidemią

Opis

Kurs realizowany jest w formie webinaru. Ta nowoczesna forma prowadzenia zajęć umożliwia uczestniczenie w dyskusji i kontakt ze specjalistą prowadzącym szkolenie. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają wykształcenie medyczne oraz certyfikaty Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z zakresu epidemiologii. Uczestniczyli również w misji medycznej we włośkiej Lombardii, czyli europejskie epicentrum epidemii.

Głównym celem spotkania jest przekazanie najnowszej wiedzy w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia w obliczu pandemii wirusa SARS–CoV–2 opartych na wytycznych WHO, Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) oraz najnowszych doniesień medycznych. W sieci krąży pełno informacji, z których duża część jest nieprawdziwa lub oparta na plotkach. W trakcie szkolenia dowiesz się, jakie źródła informacji są najbardziej rzetelne oraz których unikać. Uważamy, że właściwa edukacja w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego to podstawa sukcesu. Już dziś możesz uczestniczyć w kursie, który pomoże Ci usystematyzować wiedzę i przygotować siebie oraz swoją rodzinę do walki z wirusem. Odpowiednie kompetencję oraz przygotowanie pozwoli lepiej przetrwać obecną epidemię, przynosząc wymierne korzyści również w wymiarze społecznym.

Zakres

Program kursu zakłada dwie godziny intensywnego szkolenia. Pierwsza część to prezentacja przygotowana specjalnie na czas trwania zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski, która ma na celu ugruntowanie wiedzy oraz przedstawienie najważniejszych informacji na temat obecnej epidemii. W trakcie webinaru wyjaśniamy czym jest wirus SARS–CoV-2, kiedy mówimy o chorobie COVID–19, czy rzeczywiście wirus jest tak bardzo niebezpieczny, jakie jest ryzyko zakażenia w zależności od grupy wiekowej, dlaczego wprowadzenie profilaktyki jest tak ważne i jak bardzo powinniśmy uważać w kontakcie z innymi osobami. Ponadto dowiesz się czym jest bliski, a czym okazjonalny kontakt z potencjalnie zakażoną osobą, kiedy dla bezpieczeństwa powinniśmy kontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, a kiedy należy pojechać bezpośrednio do szpitala. Omówimy prawidłowe użycie oraz okoliczności stosowania indywidualnych środków ochrony osobistej oraz jak przygotować improwizowane preparaty niszczące wirusa SARS-CoV-2 w celu utrzymania higieny rąk oraz powierzchni w domu. Ostatnia część szkolenia przewidziana jest na dyskusję i pytania do naszego specjalisty od uczestników webinarium.

Cena

Webinar jest zaplanowany na 2h.

Cena kursu wynosi 49 zł.

Zostań Ratownikiem KPP z Centrum Ratownictwa!

41 godzin zajęć praktycznych!
Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Switch to English
Kontakt
Szukaj