41 godzin zajęć praktycznych!
Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!
Program szkolenia podstawowego to doskonała baza wiedzy z zakresu elementarnych zasad pierwszej pomocy i ratownictwa. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik po ukończeniu szkolenia będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić kontrolę czynności życiowych, wezwać pomoc w warunkach zakładu pracy oraz poza nim, a także wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową u dorosłych oraz dzieci do czasy przyjazdu służb ratunkowych. Szkolenie skierowane jest do firm, instytucji oraz grup zorganizowanych. W zależności od potrzeb klienta program, zakres godzinowy, a także sposób realizacji zajęć może podlegać modyfikacji. W związku z obecną epidemiologiczną sytuacją w kraju szkolenie jest realizowane przez naszych instruktorów również w formie webinarów i zawiera osobny moduł dotyczący bezpieczeństwa ratownika oraz środków ostrożności, które należy zachować udzielając pierwszej pomocy w obliczu epidemii.
Szkolenie stacjonarne może być przeprowadzone w dowolnej części Polski z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz ambulansu instruktorskiego. Nasi instruktorzy przekażą Państwu aktualną wiedzę dotyczącą prowadzenia działań ratowniczych, postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, organizacji systemu pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzimy z dużą ilością sprzętu szkoleniowego. Szkolenie dla grupy 20 osobowej prowadzone jest zazwyczaj przez ratownika medycznego - z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych.
Dzięki realizacji szkoleń w zakładach pracy osoba przeszkolona będzie w stanie poprawnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, a nawet w niektórych przypadkach uratować życie tych osób do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Czas trwania szkoleń 8-16h.
W Polsce obowiązek szkolenia w zakładach pracy nakłada na ich właścicieli Kodek Pracy.
Położony przy granicy z Niemcami i w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego Szczecin stanowi główny ośrodek gospodarczy północno-zachodniej Polski. Znajdujący się w Szczecinie port morski obsługuje armatorów z całego świata, a stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej zatrudniają w sumie ponad 13 tys. osób. Ustanowiona na terenie Szczecina Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec obejmuje 8 kompleksów produkujących m.in. elementy nośne, osłony przeciwsłoneczne oraz osprzęt elektroinstalacyjny.
Z uwagi na dużą liczbę zabytków i specyficzne ukształtowanie terenu Szczecin jest również ważnym ośrodkiem turystycznym. W stolicy województwa zachodniopomorskiego ochroną prawną objętych jest ok. 270 zabytków, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Szczecin jest także ważnym punktem na jachtingowej mapie Polski i Europy ze względu na możliwości żeglowania po rzece, jeziorze i zalewie. Strategia rozwoju miasta została oparta na walorach, jakimi niewątpliwie są tereny zielone i woda, które zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Od 2008 roku Szczecin jest promowany jako pływający ogród – Floating Garden i zakłada stworzenie miasta będącego jednocześnie dynamicznie rozwijającą się metropolią, jak i spokojną przyjazną ludziom i naturze przestrzenią. Przyjazne miasto to przede wszystkim bezpieczne miasto, natomiast jednym czynników wpływających na poczucie bezpieczeństwa jest przeszkoleniem jego mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Kurs KPP z Centrum Ratownictwa
to nie tylko wiedza i umiejętności,
ale także niesamowita przygoda.