Prezydent USA docenia zasługi Założyciela Centrum Ratownictwa

W środę 24 czerwca 2020 kpt. dr n. med. Jacek Siewiera - Założyciel Centrum Ratownictwa na zaproszenie Białego Domu uczestniczył w spotkaniach i konferencji prasowej prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Podczas konferencji prasowej Prezydent USA zwracając się bezpośrednio do kpt. dr n. med. Jacka Siewiery podziękował za zaangażowanie zespołu polskich medyków i wsparcie Amerykanów w walce z COVID-19.

Wspólne wysiłki na rzecz innowacyjnych technik zwalczania wirusa COVID19 rozpoczęły się od misji Wojskowego Instytutu Medycznego do włoskiej Lombardii i do Chicago. Dziś wchodzimy w zupełnie nową fazę współpracy transatlantyckiej, w której medycyna staje się głównym czynnikiem sojuszy i strategicznych wyzwań na całym świecie. COVID wstrząsa strukturą całego świata, a naszym zadaniem jest przygotować naszą infrastrukturę do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Taka była nasza rola i cieszę się, że została ona dostrzeżona przez Prezydenta Trumpa powiedział po konferencji kpt. dr n. med. Jacek Siewiera.

Polscy medycy pod dowództwem kpt. dr. n. med. Jacka Siewiery - założyciela Centrum Ratownictwa na początku kwietnia uczestniczyli w misji wojskowo-medycznej we włoskiej Lombardii - europejskim epicentrum koronawirusa, a 23 kwietnia na prośbę naszego amerykańskiego sojusznika wylecieli do USA, aby podzielić się swoją wiedzą na temat tego, w jaki sposób udało się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa w Lombardii. Obie misje miały na celu wymianę doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią.

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Switch to English
Kontakt
Szukaj