Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
10 super przydatnych gadżetów ratowniczych

Dobry ratownik to… żywy ratownik, ale też taki, który będzie przygotowany na każdą ewentualność, a przynajmniej nie pozostanie bezradny. Aby udzielić pierwszej pomocy, wystarczą jedynie rękawiczki jednorazowe, warto jednak zainteresować się też różnymi przydatnymi gadżetami dla ratowników – jedne znacząco podnoszą możliwości ratownika, inne świetnie nadają się na prezent, a jeszcze inne będą niezastąpione w codziennej pracy. Jeżeli zastanawiasz się, co kupić na święta lub jako prezent urodzinowy dla ratownika, albo po prostu chcesz sprawić sobie coś praktycznego, poznaj nasze propozycje na najbardziej przydatne akcesoria i gadżety ratownicze.

Gadżety dla ratowników – te obowiązkowe

Zapewne wiesz, że jeżeli masz nóż i taśmę klejącą, możesz przeżyć nawet apokalipsę… albo udzielić pierwszej pomocy. Nóż ratowniczy 3w1 jest niezwykle użytecznym narzędziem – wytrzymały, praktyczny, idealny do zastosowania w wielu sytuacjach, również podczas akcji ratowniczej. Nóż posiada wbudowany zbijak do szyb oraz przecinak do pasów – funkcjonalności, które nie raz i nie dwa okażą się potrzebne. Do rozważenia poddajemy też klasyczne scyzoryki wielofunkcyjne – kolejny ratowniczy gadżet wart swojej ceny.

Warto wyposażyć się w nożyczki ratownicze, a jeszcze lepiej nożyczki typu multitool. To wielofunkcyjne narzędzie o szerokich możliwościach, polecane pracownikom służb ratowniczych, ale też osobom interesującym się survivalem, czy potrzebującym wielofunkcyjnego narzędzia do cięcia. Multitool ma m.in. przecinak do pasów, przecinak do pierścionków, linijkę, klucz do butli z tlenem oraz zbijak do szyb. Nożyczki nadają się do cięcia ubrań, opatrunków, pasów, a nawet butów, są przy tym bezpieczne, gdyż mają zaokrąglone końcówki.

Gadżety dla ratowników – te praktyczne

Akcesoria ratownicze to całkiem spora grupa produktów, spośród których można wyróżnić te bardziej i mniej przydatne. Absolutnym must-have ratownika jest apteczka pierwszej pomocy. Nie mówimy tu o torbie ratunkowej, lecz o prywatnej saszetce, którą warto nosić w plecaku lub w torebce. Taka apteczka osobista to niezastąpiony gadżet dla ratownika, który znajdzie zastosowanie w niejednej sytuacji. Nawet jeżeli nie odczuwasz potrzeby noszenia jej na co dzień (choć warto, przecież nie zajmuje wiele miejsca w plecaku), to przyda się na wyjście ze znajomymi na grilla, wycieczkę rowerową, czy weekendowy spacer do lasu. Nie wspominając już o wyjściu w góry, czy wyjeździe na biwak, bo w takiej sytuacji konieczna jest nieco większa, turystyczna apteczka osobista.

Latarka ratunkowa – kolejna propozycja z kategorii praktyczne gadżety dla ratowników. Jednak nie jest to zwykła latarka, lecz multitool 4w1, w której znajdziesz najpotrzebniejsze funkcje, przydatne podczas wypadku drogowego, awarii lub konieczności udzielenia pierwszej pomocy nocą. Latarka LED zapewnia jasne światło o zasięgu do 200 metrów. Ma także czerwony sygnalizator LED, który może działać nawet do 36 godzin na jednym komplecie, a w trybie latarki do 24 godzin. Latarka wyposażona jest w nóż do przecinania pasów, młotek do rozbijania szyb oraz magnes do mocowania jej na pojeździe.

Gadżety dla ratowników – te przydatne drobiazgi

Akcesoria ratownicze to nie tylko wyspecjalizowany sprzęt dla ratowników medycznych; to również drobiazgi, które mogą stanowić podarunek wręczany uczestnikom kursów pierwszej pomocy lub symboliczny podarunek z dowolnej okazji. Takim maleństwem jest na przykład breloczek ratowniczy, będący maleńką saszetką, w której zmieszczą się 2 pary rękawiczek jednorazowych, plaster z opatrunkiem, bandaż oraz karta ICE. Breloczek można nosić przy kluczach, przy pasku lub w kieszeni kurtki – nie zajmuje wiele miejsca, a jego zawartość jest naprawdę przydatna – polecamy dla dzieci lub jako gift rozdawany na kursach pierwszej pomocy.

A może wielofunkcyjny, termoaktywny komin ratowniczy, który zapewnia komfort termiczny, a jego zastosowań chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać – komin to prawdopodobnie najbardziej uniwersalna część garderoby, która może zastąpić wszystko; no, prawie wszystko. Polecamy również ciepłą bluzę Centrum Ratownictwa.

Gadżety dla ratownika medycznego i osób związanych z systemem ratownictwa to obszerna kategoria produktów. W sklepie internetowym Centrum Ratownictwa znajdziesz jeszcze więcej przydatnych akcesoriów dla ratowników, pomysłów na prezenty oraz gadżetów, które ułatwią Ci pracę.