O nas

Środowisko medyczne od dawna podkreśla jak poważnym problemem współczesnej Europy jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu, coraz głębiej uwikłanemu w zagrożeniach zaawansowanego technologicznie świata. Budowanie skutecznego systemu reagowania oraz niesienia wczesnej pomocy medycznej ofiarom wypadków i katastrof jest w ostatnich latach głównym celem polskiej medycyny ratunkowej. Tymczasem badania naukowe oraz opracowania statystyczne prowadzone w krajach dawnej Unii Europejskiej wykazują, że na równi ze skutecznością działania zawodowych służb ratowniczych stawiana jest umiejętność profesjonalnego i zdecydowanego działania osób, które jako pierwsze stały się świadkami sytuacji zagrożenia ludzkiego życia.

Centrum Ratownictwa jest instytucją, której celem jest opracowywanie oraz wdrażanie na terytorium Polski najnowocześniejszych osiągnięć z zakresu ratownictwa oraz medycyny ratunkowej. W swojej ofercie zawiera pełną gamę szkoleń skierowanych do firm i instytucji, dla których bezpieczeństwo ich personelu oraz osób postronnych stanowi jeden z priorytetów działania.

Wszystkie realizowane przez Centrum Ratownictwa kursy mają na celu przygotowanie swoich uczestników do natychmiastowego i profesjonalnego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu prawdziwego zagrożenia. Materiał seminariów dostosowywany jest każdorazowo specjalnie do potrzeb klientów w oparciu o specyfikę zagrożeń występujących w ich środowisku pracy oraz o analizę dyrektora medycznego Centrum Ratownictwa.

Najwyższy poziom realizowanych przez nas kursów gwarantowany jest dzięki stałemu nadzorowi merytorycznemu Ośrodka Ratownictwa i Stanów Nagłych we Wrocławiu. Ponadto programy trzech podstawowych szkoleń realizowanych przez Centrum Ratownictwa zostały wdrożone już w 2005 roku, stale podlegając modyfikacji oraz dostosowaniu do nowych wytycznych światowych towarzystw naukowych (Europejskiej Rady Resuscytacji, American Heart Association i innych).

Centrum Ratownictwa w trakcie swojej działalności w 2005 roku stało się inicjatorem dwóch prestiżowych programów tj. Ogólnopolskiego "Safety Progress" oraz "Pacjenci w stanach nagłych" przygotowanego specjalnie na potrzeby Izb Aptekarskich w całej Polsce.

Nasza oferta adresowana jest przede wszystkim do firm, których personel spotyka się w swojej pracy z rozmaitymi zagrożeniami zdrowia i życia ludzkiego. Programy kursów przygotowywane są dla średniego personelu medycznego (zakres rozszerzonej pierwszej pomocy + automatyczna defibrylacja), zakładów przemysłowych, firm produkcyjnych oraz instytucji i służb mundurowych. Ponadto naszymi klientami bardzo często zostają firmy, które w ramach imprez typu "Safety Day" chcą zapoznać swój personel z zasadami udzielania pierwszej pomocy w formie emocjonującego meetingu firmowego.

Zespół Centrum Ratownictwa skupia w swoim gronie lekarzy, ratowników medycznych oraz specjalistów z zakresu ratownictwa i medycyny ratunkowej. Realizując kursy na terenie całego kraju jesteśmy w stanie przygotować program oraz sposób realizacji szkolenia w zależności od potrzeb i możliwości naszych klientów.

Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.02/00216/2015

Jeżeli nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub pod numerem telefonicznym podanym w zakładce "Kontakt"

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Switch to English
Kontakt
Szukaj