Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Kurs Pierwszej Pomocy Dzieciom

Niezauważone 5 minut bezdechu u Twojego dziecka może pozostawić w jego mózgu nieodwracalne zmiany lub spowodować jego śmierć.

W zdecydowanej większości takich sytuacji pierwszą osobą, która może udzielić pomocy dziecku jest jego matka lub opiekun.

Zobacz terminy Zobacz program

Cena:

299.00 zł

Cena kursu Pierwszej Pomocy Dzieciom to 299 złotych.

Każdy z uczestników po ukończeniu kursu otrzymuje certyfikat - zaświadczenie umiejętności w języku polskim i w języku angielskim.

Cena kursu zawiera koszt pracy instruktorów, sprzętu i wszelkich innych wykorzystywanych podczas szkolenia materiałów dydaktycznych.

Nasi kursanci otrzymują również:

  • dostęp do Strefy Klienta
  • komplet materiałów szkoleniowych
  • materiały e-learningowe

Kurs trwa 4h i zawsze jest organizowany w soboty.

Opis kursu:

Jedną z głównych przyczyn śmiertelności wśród niemowląt oraz małych dzieci w Polsce są zdarzenia towarzyszące codzienności każdego z nas: biegunka, zadławienie lub przypadkowe zatrucie. Niejednokrotnie życie małych pacjentów mogłoby uratować kilka prostych czynności wykonanych przez matkę lub opiekuna na miejscu zdarzenia, pod warunkiem że zdołaliby na czas rozpoznać zagrożenie.

Program kursu pozwoli Ci przygotować się do profesjonalnego i zdecydowanego udzielenia pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia życia.

Na kursie stawiamy na dużą ilość zajęć praktycznych. W trakcie zajęć każdy uczestnik nauczy się resuscytacji ćwicząc na fantomach resuscytacyjnych oraz postępowania w najczęściej występujących u dzieci urazach. Praktykę podpieramy przedstawieniem teorii w rzetelny i przystępny sposób.

Szczegółowy program kursu
Nr Tematyka Dzień Czas
1 Podstawowe zabiegi ratujące życie u dzieci, łańcuch postępowania, 8 prostych kroków do uratowania dziecka w sytuacji zatrzymania krążenia, defibrylacja u dzieci 1 T 60
2 Resuscytacja niemowląt 1 P 30
3 Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci oraz defibrylacja 1 P 30
4 Zadławienia u dzieci i niemowląt 1 P 30
5 Pozycja boczna bezpieczna u dzieci oraz niemowląt 1 P 15
6 Apteczka pierwszej pomocy, zaopatrywanie urazów 1 T 45
7 Drgawki, wysoka gorączka, cukrzyca, omdlenie 1 T 30
Najczęściej zadawane pytania

Kurs pierwszej pomocy dzieciom | Centrum Ratownictwa

Czy wiesz, jak zareagować w przypadku bezdechu u dziecka? Co robić, kiedy Twoja pociecha się zadławi, zatruje? Jak opatrzyć dziecięce oparzenia? Liczy się szybka i sprawna reakcja. Wykonanie nawet kilku prostych czynności przez opiekunów może uratować życie malucha. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności wśród niemowląt oraz małych dzieci w Polsce są zdarzenia towarzyszące codzienności każdego z nas: biegunka, zadławienie lub przypadkowe zatrucie, oparzenie. W zdecydowanej większości takich sytuacji pierwszą osobą, która może udzielić pomocy dziecku, jest jego rodzic lub opiekun. Dlatego właśnie kurs pierwszej pomocy dzieciom to niezbędnik dla wszystkich rodziców. Z zespołem lekarzy i specjalistów stworzyliśmy szkolenie zawierające elementarne elementy konieczne do prawidłowego udzielenia pomocy maluchom. Zajęcia to zarówno kurs pierwszej pomocy dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Pokazujemy Wam postępowanie przy najczęściej występujących u dzieci zagrożeniach, takich jak zadławienia czy urazy. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci mają uczyć Cię ratowania życia, tak, aby Twoje dziecko zawsze było z Tobą bezpieczne.

Kursy pierwszej pomocy dzieciom - jak wygląda szkolenie?

Na kursie stawiamy na dużą ilość zajęć praktycznych. W trakcie zajęć każdy uczestnik nauczy się resuscytacji ćwicząc na fantomach resuscytacyjnych, oraz postępowania w najczęściej występujących u dzieci urazach. Praktykę podpieramy przedstawieniem teorii w rzetelny i przystępny sposób. Teoretyczna część zajęć obejmuje zagadnienia takie jak reagowanie przy drgawkach, wysokiej gorączce, cukrzycy i omdleniu, czy 8 prostych kroków do uratowania dziecka w sytuacji zatrzymania krążenia. Przygotowane specjalnie dla potrzeb grupy szkoleniowej prezentacje oraz pokazy w pełni wiarygodnie ilustrują przebieg i działanie w najczęściej spotykanych u dzieci urazach.

Ile trwa kurs pierwszej pomocy dzieciom? Kurs pierwszej pomocy dzieciom przeprowadzany jest jednego dnia i trwa 4 godziny. Na zajęcia składają się 2,5 godziny praktyki obejmującej zagadnienia z zakresu: resuscytacji, defibrylacji, postępowaniu przy zadławieniach, pozycji bocznej bezpiecznej, opatrywania urazów i korzystania z apteczki, a także 1,5 godziny teorii.