Kurs "ratownika medycznego" czy kurs ratownika

Sprawdź na czym polega nasz kurs i...

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

W REALU

Opis

Ustawa z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym definiuje zarówno pojęcie "Ratownika medycznego", jak również „Ratownika”. Ratownik medyczny to zawód pozwalający na samodzielne lub na polecenie lekarza wykonywanie medycznych czynności ratunkowych, włącznie z podawaniem leków niezbędnych na danym poziomie działań ratowniczych. Najprościej tłumacząc ratownik medyczny to zawód, natomiast ratownik to uprawnienia wymagane m.in. od policjantów, strażaków, ratowników wodnych czy górskich.

Od wybuchu epidemii Ratownik KPP jest nieocenionym wsparciem dla personelu medycznego. Osoby, które ukończyły kurs KPP niejednokrotnie są zatrudniane w szpitalach tymczasowych, przy pobraniach wymazów, w transporcie medycznym.

Jeśli i Ty chcesz zostać RATOWNIKIEM, jeśli i Ty chcesz pomóc w walce z epidemią COVID-19 ZAPISZ się na Kurs KPP, czyli 66 godzinny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zakres

Tytuł ratownika KPP daje Ci uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, natomiast medyczne czynności ratunkowe może wykonywać ratownik medyczny.

Jeśli więc chcesz zostać ratownikiem medycznym i pracować np. w zespole PRM lub na SOR, to tytuł i zawód „ratownika medycznego” możesz uzyskać jedynie po ukończeniu odpowiedniego kierunku studiów na Uniwersytecie Medycznym.

Co ważne - w rekrutacji do Straży Pożarnej czy Policji dodatkowe punkty dostaniesz za tytuł ratownika. Jeśli więc chcesz zostać Strażakiem lub Policjantem, już dziś zapisz się na kurs KPP.

Jeśli masz pytania, zadzwoń 515 298 555. Postaramy się wszystko wyjaśnić :)

Zostań Ratownikiem KPP z Centrum Ratownictwa!

Realistyczne pozoracje!
Wysoka zdawalność!
Obejrzyj film i już dziś poczuj niepowtarzalną atmosferę naszych kursów!

  • Fundusze Europejskie - Inteligentny Rowój
  • Rzeczpospolita Polska
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Switch to English
Kontakt
Szukaj