Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Szkolenie Pierwszej Pomocy dla firm

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i pomóż im zyskać pewność w działaniu!

Zorganizujemy niezapomniane pokazy, warsztaty i zawody ratownicze. Skorzystaj z naszych usług i zapewnij swojej firmie kompleksowe wsparcie w obszarze ratownictwa i bezpieczeństwa.

Pomożemy Ci wybrać najlepsze kursy dla Twojej firmy
Napisz lub zadzwoń (+48) 504 301 603
Kontakt zwrotny max 24 godziny
*w dni robocze
Pracownicy przygotowani do natychmiastowego i profesjonalnego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu prawdziwego zagrożenia
Odpowiedzialność zespołu za siebie nawzajem i większy komfort pracy. Wiem, że ktoś mi pomoże w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia!
Zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy poprzez praktyczną realizację wymogów BHP
Zwiększenie świadomości odnośnie zagrożeń oraz uważność na własne bezpieczeństwo
Pozapłacowy benefit dla pracowników: Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w pracy i w życiu prywatnym

Potrzebujesz przeszkolenia pracowników z podstaw udzielania pierwszej pomocy? Chcesz, żeby wiedzieli, jak uratować życie, wykonać resuscytację i użyć AED? Jak wygląda postępowanie przy typowych dla branży urazach? Kurs pierwszej pomocy BLS-AED dla firm stworzyliśmy właśnie po to, aby w krótkim czasie zapewnić pracownikom rzetelne fundamenty do działania w sytuacjach zagrożenia. Bezpieczeństwo w firmach jest bardzo ważne. Do zadbania o zdrowie pracowników, a także o rzetelne przygotowanie ich z zakresu BHP, niezbędne jest przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy. Zadbaj o to, aby Twoi pracownicy byli bezpieczni.

Szkolenie BLS-AED dla firm i instytucji dostarcza wszystkich niezbędnych umiejętności z zakresu ratowania życia - udzielenia pierwszej pomocy. W trakcie szkolenia kursanci w praktyce uczą się metod rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności u poszkodowanego. Poznają podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w podstawowej, samochodowej apteczce, a także ćwiczą scenariusze sytuacji zagrożenia życia z wykorzystaniem przenośnego automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Szkolenie BLS dla firm
Przykładowy program kursu
Nr Tematyka Dzień Czas
1 Przyczyny zatrzymania krążenia ze szczególnym uwzględnieniem nagłych zagrożeń krążeniowych i oddechowych. Łańcuch przeżycia. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłych. 1 T 60
2 BLS - Resuscytacja (ocena poszkodowanego, udrożnienie dróg oddechowych, ocena oddechu, wezwanie pomocy, ocena oznak krążenia, postępowanie przy niedrożności dróg oddechowych, ułożenie pacjenta w pozycji bocznej, niedrożność dróg oddechowych, AED. 1 P 60
3 Wstępne badanie urazowe. Postępowanie w obliczu wystąpienia urazu. Wywiad SAMPLE. 1 P 60
4 Rany oraz urazy tkanek miękkich i narządu ruchu: rany, złamania, skręcenia, stłuczenia. 1 P 60
5 Zagrożenia krążeniowe oraz inne rozpoznania internistyczne zagrażające życiu: zawał mięśnia sercowego, napad duszności (astma), napad drgawkowy (epilepsja), omdlenie, hipoglikemia w przebiegu cukrzycy. 1 T 30
6 Niemechaniczne czynniki urazowe - poparzenie termiczne i chemiczne, porażenie prądem elektrycznym. 1 T 30
7 Pozorowane akcje ratunkowe. Upadek z wysokości, potracenie pieszego. 1 Ć 60
8 Resuscytacja dzieci. Pediatric BLS + niedrożność dróg oddechowych dzieci. 1 T 30
9 Zasady prowadzenia działań ratunkowych na miejscu zdarzenia. Aspekty prawne udzielenia pierwszej pomocy w wypadku w pracy. Zasady i standardy wyposażenia zakładowych apteczek i zestawów ratunkowych. 1 T 30
Safety League

Szkolenie z pierwszej pomocy BLS-AED dla firm

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm - czego można się nauczyć?

Program szkolenia podstawowego to doskonała baza wiedzy z zakresu elementarnych zasad pierwszej pomocy i ratownictwa. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik po ukończeniu szkolenia będzie umieć prawidłowo przeprowadzić kontrolę czynności życiowych, wezwać pomoc w warunkach zakładu pracy oraz poza nim, a także wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową u dorosłych oraz dzieci do czasu przyjazdu służb ratunkowych

Jak wygląda szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników?

Szkolenie dla grupy 20-osobowej prowadzone jest zazwyczaj przez ratownika medycznego z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych. Na zajęciach dostarczymy Wam dużo praktyki z wykorzystaniem sprzętu szkoleniowego. Bez problemu spersonalizujemy specyfikę oraz czas trwania zajęć biorąc pod uwagę charakter branży i potrzeby pracowników. Szkolenia prowadzimy w całej Polsce - dojeżdżamy do Was wyposażeni w specjalistyczny sprzęt instruktorski. Dbamy również o to, aby przekazywana przez nas wiedza była nieustannie aktualizowana. W trakcie zajęć uczymy zapewniania bezpieczeństwa zarówno poszkodowanemu, jak i udzielającemu pomocy. Zwracamy szczególną uwagę na przygotowanie pracowników do reagowania na najczęściej pojawiające się w zakładach urazy i sytuacje zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki szkoleniu w praktyce w zakładach pracy osoba przeszkolona będzie w stanie poprawnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, a nawet w niektórych przypadkach uratować życie tych osób do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Nasze kursy to nie tylko zaświadczenie, a przede wszystkim ogrom wiedzy i ćwiczeń, które wzmocnią poczucie bezpieczeństwa Twojego pracownika. Czy szkolenie z pierwszej pomocy jest obowiązkowe? W Polsce obowiązek szkolenia w zakładach pracy nakłada na ich właścicieli Kodeks Pracy.

Ile trwa szkolenie z pierwszej pomocy w firmie?

Podstawowy kurs to 8 godzin zajęć praktycznych popartych teorią. Oferujemy jednak rozszerzenie kursu nawet do 16 godzin z możliwością podzielenia zajęć na dwa dni. Rozszerzenie zajęć do wymiaru godzinowego kursu dwudniowego daje możliwość realizacji 6 godzin ćwiczeniowych, obejmujących aż trzy symulowane akcje ratownicze. Dzięki tak przeprowadzonym zajęciom umożliwiamy kursantom wielokrotne ćwiczenia przygotowujące do działania w praktyce. Zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów nasze szkolenia poprzez ćwiczenia - pozoracje uczą pracowników prawidłowego postępowania na miejscu zdarzenia.

Możemy przeprowadzić również bardziej rozbudowane szkolenie trwające znacznie dłużej - w formie kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla firm. Po więcej informacji o tego typu szkoleniach zapraszamy do zakładki KPP dla firm”, lub do kontaktu telefonicznego.

Często dostajemy od Was pytania: Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników jak często powinniśmy je odnawiać? Szkolenie z pierwszej pomocy ile ważne? Ważność kursu zależna jest od jego rodzaju. Zalecamy jednak jak najczęstsze aktualizowanie wiedzy swoich pracowników (optymalnie raz do roku).

Ile kosztuje szkolenie z pierwszej pomocy dla firm?

Szkolenie z pierwszej pomocy dla firm wyceniamy indywidualnie w zależności od miejsca, ilości uczestników i dokonanej personalizacji. W cenie kursu uczestnik otrzymuje imienny certyfikat oraz trwały dostęp do naszej aplikacji mobilnej, ratowniczego systemu geolokalizacyjnego, a także platformy e-learningowej.

Jesteś zainteresowany realizacją usługi szkoleniowej oraz związanych z nią kosztami?

Zachęcamy do kontaktu w celu dopasowania indywidualnej oferty.

Wojciech Urban - tel. 519 482 486 - e-mail: biuro@centrumratownictwa.com