Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i pomóż im zyskać pewność w działaniu!

Zorganizujemy niezapomniane pokazy, warsztaty i zawody ratownicze. Skorzystaj z naszych usług i zapewnij swojej firmie kompleksowe wsparcie w obszarze ratownictwa i bezpieczeństwa.

Pomożemy Ci wybrać najlepsze kursy dla Twojej firmy
Napisz lub zadzwoń (+48) 504 301 603
Kontakt zwrotny max 24 godziny
*w dni robocze
Pracownicy przygotowani do natychmiastowego i profesjonalnego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu prawdziwego zagrożenia
Odpowiedzialność zespołu za siebie nawzajem i większy komfort pracy. Wiem, że ktoś mi pomoże w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia!
Zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy poprzez praktyczną realizację wymogów BHP
Zwiększenie świadomości odnośnie zagrożeń oraz uważność na własne bezpieczeństwo
Pozapłacowy benefit dla pracowników: Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w pracy i w życiu prywatnym

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest najwyższym, formalnym stopniem wyszkolenia ratowniczego w Polsce. Dostępny dla osób, które nie posiadają wykształcenia medycznego. Kurs realizujemy na podstawie przepisu Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do egzaminu, dzięki któremu kursant otrzymuje zaświadczenie i uprawnienia RATOWNIKA - w myśl przepisów polskiego prawa.

W przypadku firm, korporacji oraz zakładów przemysłowych kurs dedykujemy pracownikom służb BHP, pracownikom bezpośrednio odpowiadającym za udzielenie pierwszej pomocy na terenie zakładu lub wchodzącym w skład zakładowych zespołów ratownictwa. Najbardziej jednak zachęcamy do przeszkolenia całej firmy - naszym zdaniem, kursy z pierwszej pomocy powinny być obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Prawidłowe przeszkolenie pracowników może uratować niejedno życie.

Po ukończeniu szkolenia pracownicy zdobędą najnowszą wiedzę i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy, wykorzystywane w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do przebiegu rzeczywistych zdarzeń - będą znać prawidłowe postępowanie w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Szkolenie BLS dla firm
Szczegółowy program kursu
Nr Tematyka Dzień Czas
1 Organizacja ratownictwa medycznego w przedsiębiorstwie – podstawy prawne T 60
2 Zapewnienie bezpieczeństwa sobie, poszkodowanemu, zabezpieczenie miejsca zdarzenia T 120, P 60
3 Zestawy ratownicze i dezynfekcja sprzętu. Wyposażenie oraz wykorzystanie zakładowej apteczki pierwszej pomocy. T 120, P 180
4 Anatomia i fizjologia człowieka. Badanie wstępne oraz szczegółowe - schemat T 120, P 120
5 Poszkodowany, który jest nieprzytomny - schemat postępowania T 60, P 60
6 Resuscytacja dorosłego, dziecka, niemowlęcia, noworodka oraz sytuacje szczególne T 90, P 360
7 Obsługa defibrylatora zautomatyzowanego T 60, P 120
8 Wstrząs - objawy, ocena i postępowanie T 120
9 Inne stany nagłe (drgawki, cukrzyca, zawał, udar mózgowy, zatrucia itp.) - objawy, ocena, schemat postępowania T 120
10 Urazy mechaniczne i obrażenia w zakładzie pracy (złamania, skręcenia, obrażenia kręgosłupa) T 180, P 480
11 Urazy chemiczne, termiczne, elektryczne w przemyśle T 120, P 60
12 Taktyka działań ratowniczych, zdarzenia masowe, mnogie - schematy postępowania T 120, P 240
13 Ewakuacja ze strefy zagrożenia - scenariusze i schematy postępowania w przedsiębiorstwie T 120, P 120
14 Udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w sytuacjach symulowanych P 420
15 Wsparcie poszkodowanych - aspekty psychologiczne T 60, P 120

Kurs KPP - Kwalifikowana Pierwsza Pomoc dla firm | Centrum Ratownictwa

Kursy KPP - jaki jest zakres kursu dla firm?

Kurs pozwala podnieść kwalifikacje zawodowe pracowników, w szczególności specjalistów służby BHP oraz osób odpowiadających za bezpieczeństwo w zakładzie pracy.

Oprócz podstawowych zagadnień obecnych na każdym prowadzonym przez nas kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kurs dla firm uzupełniliśmy o zagadnienia związane z organizacją Zakładowych Służb Ratunkowych, zasadami ich zarządzania, szkolenia oraz wyposażenia według europejskich standardów. Szkolenie przez nas oferowane przeznaczone jest dla firm i instytucji zatrudniających personel spotykający się w swojej pracy z zagrożeniami życia lub zdrowia zarówno pracowników, klientów jak i osób postronnych. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest niezbędny dla personelu firm, które zawodowo realizują zadania związane z ochroną ludzkiego życia i zdrowia oraz podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa.

Ile kosztuje i jak długo trwa kurs KPP dla firm?

Kurs trwa 66 godzin i określony jest ramowym programem kursu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Aż 42 godziny kursu poświęcone są na realizację ćwiczeń praktycznych oraz pozorowanych akcji ratunkowych z użyciem defibrylatora AED.

Kurs pierwszej pomocy dla firm cena - wycena zamkniętego kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla klientów biznesowych wraz z egzaminem państwowym oraz opłatą za wydanie zaświadczenia każdorazowo jest przygotowywana indywidualnie i uzależniona od warunków organizacji kursu.

Istnieje również możliwość zapisania pracowników na otwarty kurs KPP. Cena kursu, egzaminu i wydania zaświadczenia przy zgłoszeniu jednej osoby wynosi 1490 zł, natomiast przy zgłoszeniu większej grupy przewidziana jest zniżka w wysokości 150 zł/os.

Dlaczego warto szkolić pracowników z udzielania pierwszej pomocy?

Pierwsza Pomoc powinna być priorytetem w każdym zakładzie pracy - bez znaczenia czy prowadzisz małą, kameralną firmę, instytucję kulturalną, czy ogromną fabrykę z wieloma poważnymi zagrożeniami. Umiejętność resuscytacji, postępowania podczas NZK czy korzystania z defibrylatora AED powinien posiadać każdy, a w szczególności osoby narażone ma poważne wypadki podczas pracy. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm to ćwiczenia, dzięki któremu kursanci zdobędą umiejętności udzielania pierwszej pomocy przy zagrożeniach zdrowia i życia. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się bezpiecznie, nie zapomnij o naszym szkoleniu!