Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Eventy ratownicze jako forma integracji pracowników

Imprezy integracyjne to spotkania, podczas których pracownicy mają okazję spędzić wspólnie wolny czas, w oderwaniu od zawodowych obowiązków. Dzięki temu mogą się lepiej poznać; to z kolei sprzyja poprawie komunikacji i atmosfery w pracy. Największą skuteczność mają wydarzenia pełne takich atrakcji, które budują poczucie wspólnoty i uczą pracy zespołowej, a przy tym dostarczają intensywnych emocji. Organizowane przez Centrum Ratownictwa eventy ratownicze sprawdzają się w tej roli doskonale.

Imprezy integracyjne i team building

Organizacja imprez integracyjnych bywa dużym problemem – szczególnie jeśli zespół nie jest zbyt zgrany. W przypadku klasycznej formy takich spotkań istnieje ryzyko, że atmosfera nie będzie tak dobra, jak należałoby tego oczekiwać. W dodatku wiele osób nie czuje się zbyt pewnie na takich spotkaniach, nie zawsze wiedząc, co właściwie robić na imprezie integracyjnej. Dlatego doskonałym pomysłem są eventy pracownicze z elementami tzw. team building. W ich trakcie na członków zespołu czeka szereg wywołujących żywe emocje zadań i zabaw zespołowych. Ich celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności pozwalające na jeszcze bardziej efektywną pracę w zespole, sprzyjając jeszcze lepszej integracji pracowników.

Motywem, który idealnie wpisuje się w założenia takiego spotkania, jest pierwsza pomoc. Dlatego w ofercie Centrum Ratownictwa znalazły się kursy pierwszej pomocy dla firm opracowane w taki sposób, by stać się częścią programu imprezy firmowej. To eventy ratownicze pełne wyzwań, w których kluczem do sukcesu jest sprawna komunikacja, zaangażowanie, przemyślany podział zadań i... szczypta kreatywności. To solidna porcja wiedzy w emocjonującej formie.

Dlaczego eventy ratownicze to świetny pomysł na imprezy integracyjne?

Nauka zasad pierwszej pomocy ma na celu nabycie umiejętności, pozwalające w razie potrzeby uratować komuś życie. Mające być czymś emocjonującym i rozrywkowym imprezy integracyjne mogą sprawiać wrażenie niezbyt odpowiednich okoliczności dla tego typu kursu. W rzeczywistości jest to jednak idealna okazja do nauki. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że uczestnicy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że się uczą. Eventy ratownicze opracowaliśmy w taki sposób, by budziły emocje sprzyjające tworzeniu wspomnień, dzięki czemu nauka nie wyklucza doskonałej zabawy.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w formie imprezy firmowej niesie ze sobą szereg korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. Należy wśród nich wymienić przede wszystkim:

  • Naukę działania pod presją czasu – skuteczna pomoc poszkodowanemu wymaga nie tylko wiedzy, ale i szybkiego działania. Wiele osób boi się udzielać pierwszej pomocy w obawie, że nie wykonają wszystkich czynności właściwie. Szkolenie organizowane przez Centrum Ratownictwa można potraktować jako doskonałą okazję do nauki szybkiego podejmowania decyzji pod dużą presją okoliczności.
  • Budowanie zgranego zespołu – integracyjny event ratowniczy opiera się na pracy w grupach. Pracownicy muszą podzielić się rolami, wspólnie ćwiczyć i np. sprawnie zmieniać się podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Dzięki temu wypracowują sposoby sprawnej komunikacji, rozwijając przy tym umiejętności interpersonalne.
  • Zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w pracy – pracownicy dowiadują się również, jakie symptomy mogą wystąpić, gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Dzięki temu będą mogli szybko zareagować, gdy dostrzegą u kogoś objawy świadczące np. o udarze czy zawale serca. Szkolenia pomagają także podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa pracy i tego, jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP.
  • Pozytywny wizerunek pracodawcy – imprezy integracyjne dla firm połączone z nauką pierwszej pomocy pomagają budować wizerunek świadomego i odpowiedzialnego pracodawcy, który stawia na bezpieczeństwo i zdrowie swojego zespołu. Dzięki temu pracownicy stają się efektywniejsi i bardziej zmotywowani do wykonywania swoich zdań; wzrasta także ich przywiązanie do firmy.

Impreza integracyjna z Centrum Ratownictwa – jak to wygląda?

Początek eventu jest nagły. Niczego nie spodziewający się uczestnicy zostają zaskoczeni przez dramatyczny wypadek lub atak terrorystyczny. Realizm pozorowanych sytuacji sprawia, że pracownicy odruchowo wchodzą w role, samoistnie się integrując. Całe wydarzenie staje się niesamowitą przygodą, podczas której każdy zyska porcję rzetelnej wiedzy niezbędnej do pomocy innym. Dobry scenariusz dopasowany do potrzeb danego zespołu doskonale buduje poczucie wspólnoty. Przynosi też znacznie więcej korzyści niż klasyczne sposoby na to, jak zintegrować pracowników.

Eventy ratownicze i imprezy integracyjne to doskonałe połączenie. Wydarzenia organizowane przez Centrum Ratownictwa pokazują, że nauka pierwszej pomocy może być również prawdziwą przygodą. Nasze kursy są opracowywane przez ekspertów w taki sposób, by każdy scenariusz był dostosowany indywidualnie do potrzeb uczestników. Skontaktuj się z nami – ustalimy wszystkie szczegóły. Razem zorganizujemy imprezę integracyjną, która pozostawi wyjątkowe wspomnienia.