Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Prezenty na dzień ratownika medycznego

13 października obchodzimy światowy dzień ratownictwa medycznego. Jest to ważna data w kalendarzu wszystkich osób zaangażowanych w system Państwowego Ratownictwa Medycznego. W tym wpisie nie będziemy jednak robili podsumowania działania systemu ani roztaczali górnolotnych wizji. Wolimy skupić się na ludziach. Wielu z Was jest ratownikami, ratownikami medycznymi lub osobami w inny sposób związanymi z systemem. Dlatego tym wpisem chcemy Wam wszystkim podziękować za wspaniałą robotę, a także zasugerować prezenty na dzień ratownika medycznego, którymi z pewnością poprawicie humor. Oto kilka naszych propozycji.

Po co wręczać prezenty na dzień ratownictwa medycznego?

W świadomości części społeczeństwa ratownicy medyczni wykonują swoją pracę, za którą dostają zapłatę – i tyle. Wszyscy jednak wiemy, że każda osoba związana czy to z PRM, czy z ogólnie pojętą ochroną zdrowia daje z siebie znacznie więcej, niż przewiduje zakres obowiązków. To styl życia i powołanie. Warto więc docenić te wysiłki, chociaż w symboliczny sposób.

Prezent dla ratownika, czy to z okazji światowego dnia ratownictwa medycznego, czy z jakiejkolwiek innej będzie właśnie takim miłym gestem docenienia, nawet gdy prezenty takie z reguły rozdaje się wewnątrz środowiska, pomiędzy sobą, ewentualnie rodzinie i bliskim. Przygotowaliśmy zestawienie kilku drobiazgów, które przydadzą się ratownikowi, ratownikowi medycznemu, pielęgniarce, lekarzowi, ratownikom WOPR, GOPR, TOPR, strażakom PSP i OSP oraz innym osobom zaangażowanym w ratowanie ludzkiego życia.

A jeżeli wymienione tutaj propozycje to za mało, koniecznie sprawdź też 10 przydatnych gadżetów ratowniczych.

Pomysł na prezent dla ratownika 1: Osobista apteczka

Znacie to przysłowie, że „szewc bez butów chodzi”? Wśród ludzi związanych z ochroną zdrowia nie jest inaczej. Znajdą się tu zarówno osoby, które mają na podorędziu cały zestaw ratunkowy, łącznie ze specjalistycznym wyposażeniem, jak i takie, u których próżno szukać jednorazowych rękawiczek. Mała osobista apteczka pierwszej pomocy, taka, która zmieści się do niewielkiego plecaka, czy damskiej torebki to praktyczny prezent na dzień ratownictwa medycznego. Jest poręczna, niewiele waży, można ją mieć zawsze pod ręką. Sprawdź apteczki pierwszej pomocy w sklepie Centrum Ratownictwa i wybierz prezent dla ratownika.

Pomysł na prezent dla ratownika 2: Apteczka dla psa

Jeżeli ratownik ma już apteczkę, ale ma też psa, to może warto podarować mu apteczkę dla jego pupila? Ta różni się od zwykłej, gdyż oprócz zestawu opatrunków może zawierać też leki, czy inne praktyczne medykamenty przeznaczone z myślą o zwierzaku. Apteczka dla psa przyda się właścicielowi zwłaszcza na dłuższych spacerach i wyjazdach. Sprawdź na przykład rozbudowany zestaw – apteczka dla psa typ dla aktywnych.

Pomysł na prezent dla ratownika 3: Naszywki ratownicze

Kolejna propozycja to symboliczny prezent na dzień ratownictwa medycznego, który będzie miłym gestem. Naszywki ratownicze to pomysłowe gadżety, które można użyć albo do ozdobienia elementów garderoby, albo do oznaczenia jakichś przedmiotów np. apteczek czy schowków, które chcemy wyróżnić. Naszywki pełnią funkcję ozdobną i informacyjną. Ponieważ nie są drogie, świetnie sprawdzą się jako drobiazg do podarowania. Naszywki oraz ubrania ratownicze znajdziesz tutaj.

Pomysł na prezent dla ratownika 4: Multitoole i scyzoryki ratownicze

Multitool jest niezwykle uniwersalnym gadżetem. Zamiast posiadania kilkunastu narzędzi, które zajmują wiele miejsca, zdecydowanie lepiej mieć jedno o wielu zastosowaniach. Multitool można schować w kieszeni lub nosić w plecaku/torebce. Jest to narzędzie polecane pracownikom służb ratowniczych. Istnieje wiele wersji multitoola, na przykład model Leatherman Raptor ma medyczne nożyczki, przecinak do pasów, przecinak do pierścionków, linijkę, klucz do butli z tlenem i zbijak do szyb. Alternatywą może być scyzoryk wielofunkcyjny dla ratowników, wyposażony w funkcjonalności przydatne w terenie.

Pomysł na prezent dla ratownika 5: Noże wielofunkcyjne

Jeżeli zastanawiasz się, jaki prezent dla ratownika medycznego może być przydatny nie tylko w pracy, ale też pomoże w aktywnym spędzaniu czasu w terenie, zwłaszcza gdy obdarowywana osoba jest fanem survivalu, polecamy wielofunkcyjne noże składane, wyposażone w dodatkowe akcesoria oraz oznaczone emblematem ratownictwa medycznego.

Pomysł na prezent dla ratownika 6: Pulsoksymetr

Ostatnią propozycją na naszej liście prezentów na dzień ratownika medycznego jest pulsoksymetr. To niewielki, acz bardzo przydatny przyrząd, który wprawdzie jest na wyposażeniu ambulansu, jednak zdecydowanie za często ma tendencję do psucia się lub zagubienia. Prywatny pulsoksymetr zawsze się przyda, zwłaszcza obecnie, w czasach pandemii COVID-19, gdy saturacja jest jednym z istotnych czynników diagnostycznych.

To tyle naszych propozycji na prezent dla ratownika. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej, a jeżeli nadal zastanawiasz się co wybrać na prezent dla ratownika medycznego na 13 października, koniecznie odwiedź sklep Centrum Ratownictwa i zapoznaj się z setkami propozycji.