Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Recertyfikacja KPP

Centrum Ratownictwa to lider w szkoleniach pierwszej pomocy dla służb mundurowych. Zaufało nam już 5000 funkcjonariuszy Policji, Wojska, ABW oraz Straży Granicznej.

Skorzystaj z naszych usług i dołącz do grona wykwalifikowanych profesjonalistów!

Pomożemy Ci wybrać najlepsze kursy dla Twojej firmy
Napisz lub zadzwoń (+48) 504 301 603
Kontakt zwrotny max 24 godziny
*w dni robocze
Umiejętność zapanowania nad stresem dzięki ćwiczeniom w realistycznych pozoracjach
Pewność swoich umiejętności podczas udziału w akcji ratowniczej
Zbudowanie solidnych podstaw pracy zespołowej poprzez udział pozoracjach wypadków
Dodatkowe punkty w rekrutacji za tytuł ratownika
Gotowość operacyjna do podjęcia działań w obliczu zagrożenia zdrowia i życia

Recertyfikacja wymaga zdania dwóch egzaminów - teoretycznego i praktycznego. Egzamin teoretyczny składa się z 30 pytań testowych, a egzamin praktyczny polega na wykonaniu dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych, w których sprawdzane są umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora. Przed egzaminem odbywa się krótkie szkolenie, mające na celu przypomnienie wiedzy.

Jeśli nie odnowimy certyfikatu, tracimy możliwość wykonywania czynności związanych z kwalifikowaną pierwszą pomocą. Odnawianie certyfikatu jest obowiązkowe dla niektórych zawodów, ale zalecane dla wszystkich osób, które mają kontakt z zagrożeniem zdrowia lub życia innych. Kursy KPP są ważne, ale najważniejsza jest aktualna wiedza.

Zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Ratownika jest ważne przez 3 lata od daty jego wydania. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, osoba może przystąpić do egzaminu z kwalifikowanej pierwszej pomocy, jeśli posiada ważne zaświadczenie (nie później niż 3 miesiące od dnia egzaminu) oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, pełni w nich służbę lub jest ich członkiem.

Szkolenie BLS dla firm