Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Co pod choinkę dla ratownika? Pomysły na świąteczne podarunki

Okres przedświąteczny to czas, w którym dzieje się wiele; zaprzątają nas przygotowania świąteczne i zawsze przewija się to samo pytanie: „co pod choinkę?”. Dobry prezent to taki, który spodoba się obdarowanej osobie i będzie dla niej przydatny, a nie zostanie wciśnięty gdzieś do szuflady na wieczne zapomnienie lub odsprzedany jako nietrafiony prezent. Jeżeli osoba, której chcesz sprawić radość jest ratownikiem lub interesuje się tematem pierwszej pomocy, sprawa jest całkiem prosta – kup jakiś gadżet ratowniczy. Możesz to zrobić również wtedy, gdy ta osoba nie ma wiele wspólnego z ratownictwem, ale Ty chcesz zadbać o jej bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy więc listę przydatnych lub po prostu fajnych gadżetów i prezentów dla ratownika lub od ratownika. Oto one!

Coś fajnego i coś przydatnego

Co pod choinkę dla ratownika? Pierwsza myśl to zapewne: apteczka, ale przecież ratownik zazwyczaj ma już apteczkę – większą, mniejszą, w lepszym lub gorszym stanie, czy zatem to będzie dobry prezent gwiazdkowy? To oczywiście zależy. Apteczka pierwszej pomocy może być za to świetnym prezentem od ratownika dla kogoś, komu chcesz podarować „bezpieczeństwo”. Domowa, samochodowa lub turystyczna apteczka w formie osobistego zestawu to niewielki, za to bardzo praktyczny podarek. Apteczka pierwszej pomocy jako prezent gwiazdkowy to podarunek prosto z serca, wyrażający najgłębszą troskę. Sprawdź nasze propozycje przenośnych apteczek.

Ratownicze prezenty pod choinkę

Jest prosta zasada – jeżeli nie wiesz, jaki prezent sprawić ratownikowi, to daj mu jakiś fajny gadżet. Te są zawsze mile widziane, zarówno te drobne, symboliczne, jak i z tych wypasionych. Wszelkiego rodzaju koszulki ratownicze, buffy, czapki, rękawiczki, naszywki i naklejki to rzeczy, które zawsze się przydadzą. I prawdopodobnie nie ma ratownika, który powie „o, nowa koszulka ratownicza? Nie, dziękuję”. Zwłaszcza jeżeli taka osoba aktywnie udziela się w środowisku lub pracuje w jednostkach systemu, to koszulek i elementów odzieży ratowniczej nigdy u niego za dużo.

Praktyczny i wartościowy prezent gwiazdkowy dla osoby związanej z ratownictwem to wszelkiego rodzaju niezbędniki, multitoole, noże i scyzoryki ratownicze. Są to uniwersalne, wielofunkcyjne przyrządy, przydatne zarówno w pracy, jak i w czasie wyjazdów survivalowych i w wielu innych sytuacjach. Kto jest posiadaczem nawet najprostszego scyzoryka, ten wie, jak przydatne jest to narzędzie. Noże, scyzoryki i multitoole możesz kupić w sklepie Centrum Ratownictwa – sprawdź kategorię prezenty ratownicze.

Zastanawiając się nad tym, jaki prezent gwiazdkowy pod choinkę kupić możemy polecić kilka gadżetów, które niezwykle ułatwiają pracę ratownikom. I choć być może mają je w służbowej apteczce, to jednak często ich jakość pozostawia wiele do życzenia, poza tym wspólne korzystanie z tych przedmiotów nie należy do higienicznych. Mamy na myśli takie elementy wyposażenia jak pulsoksymetr i stetoskop. To dwa podstawowe akcesoria, które warto mieć prywatnie. Pulsoksymetr napalcowy dlatego, że warto go zawsze mieć pod ręką jako absolutnie podstawowy przyrząd pomiarowy – zwłaszcza obecnie w czasach pandemii. Natomiast dobry stetoskop jest niezastąpionym akcesorium dla ratownika medycznego, pielęgniarki i lekarza. Można z nim zdziałać naprawę wiele; problem w tym, że te będące na standardowym wyposażeniu rzadko kiedy są dobre. Jako prezent świąteczny polecamy więc pulsoksymetr i stetoskop.

Jako świąteczny prezent pod choinkę dla ratownika polecamy również takie drobiazgi jak ratownicze kubki (idealne na dyżury), termosy i kubki termiczne (to przydaje się zawsze i w każdej sytuacji), smycze i zawieszki (drobiazg, ale cieszy) albo latarki.

Prezent na Boże Narodzenie – związany ze stylem życia

Podarunek nie musi koniecznie być ratowniczy. Takie osoby to często pasjonaci aktywnego spędzania czasu, survivalu, górskich wędrówek i sportów ekstremalnych. Dobrym pomysłem może być więc jakiś prezent świąteczny związany z ich pasją – termos na herbatę, odzież turystyczna, ciepła czapka i rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem. Każda z tych propozycji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli jednak nadal nie masz pewności co kupić jako prezent świąteczny, polecamy nasz wpis o prezentach na dzień ratownika medycznego oraz wpis o gadżetach ratowniczych, gdzie znajdziesz więcej inspiracji. Zapraszamy też do sklepu Centrum Ratownictwa, w którym kupisz nie tylko drobne gadżety, ale i w pełni wyposażone apteczki i torby, a także sprzęt dla ratownictwa medycznego.