Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Pierwsza pomoc i ratownictwo chemiczne

Twoja jednostka poszukuje najlepszego ośrodka szkoleniowego, zapewniającego wysoką zdawalność, który przygotuje Waszych strażaków do państwowego egzaminu na Ratownika?

Skorzystaj z naszych usług i dołącz do grona wykwalifikowanych profesjonalistów.

Pomożemy Ci wybrać najlepsze kursy dla Twojej firmy
Napisz lub zadzwoń (+48) 504 301 603
Kontakt zwrotny max 24 godziny
*w dni robocze
Gotowość operacyjna do podjęcia działań w obliczu zagrożenia zdrowia i życia
Umiejętność zapanowania nad stresem dzięki ćwiczeniom w realistycznych pozoracjach
Pewność swoich umiejętności podczas udziału w akcji ratowniczej
Zbudowanie solidnych podstaw pracy zespołowej poprzez udział pozoracjach wypadków
Dodatkowe punkty w rekrutacji za tytuł ratownika

Szkolenie „Pierwsza pomoc i ratownictwo chemiczne” jest skierowane do strażaków, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i działań ratowniczych w przypadku awarii chemicznych.

Dowiedzą się także, jakie zagrożenia niesie ze sobą kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, jak je rozpoznawać oraz jak z nimi postępować.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówione zostaną m.in.: pojęcia i definicje z zakresu ratownictwa chemicznego, rodzaje zagrożeń chemicznych, metody rozpoznawania substancji niebezpiecznych, zasady postępowania w przypadku skażenia chemicznego, a także zasady ochrony przed promieniowaniem jonizującym.

Część praktyczna to przede wszystkim ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz działań ratowniczych w przypadku awarii chemicznych. Uczestnicy kursu będą mieli okazję poznać i przećwiczyć zasady korzystania z różnego rodzaju sprzętu ratowniczego, takiego jak aparaty ochrony dróg oddechowych czy kombinezony chemiczne.

Kurs „Pierwsza pomoc i ratownictwo chemiczne” to nie tylko doskonała okazja do podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności w zakresie ratownictwa chemicznego, ale również szansa na zacieśnienie współpracy z innymi strażakami oraz wymianę doświadczeń.

Szkolenie BLS dla firm