Szukasz profesjonalnego kursu KPP?
Ratownictwo drogowe i techniczne

Twoja jednostka poszukuje najlepszego ośrodka szkoleniowego, zapewniającego wysoką zdawalność, który przygotuje Waszych strażaków do państwowego egzaminu na Ratownika?

Skorzystaj z naszych usług i dołącz do grona wykwalifikowanych profesjonalistów.

Pomożemy Ci wybrać najlepsze kursy dla Twojej firmy
Napisz lub zadzwoń (+48) 504 301 603
Kontakt zwrotny max 24 godziny
*w dni robocze
Gotowość operacyjna do podjęcia działań w obliczu zagrożenia zdrowia i życia
Umiejętność zapanowania nad stresem dzięki ćwiczeniom w realistycznych pozoracjach
Pewność swoich umiejętności podczas udziału w akcji ratowniczej
Zbudowanie solidnych podstaw pracy zespołowej poprzez udział pozoracjach wypadków
Dodatkowe punkty w rekrutacji za tytuł ratownika

Kurs "Ratownictwo drogowe i techniczne dla straży pożarnej" to szkolenie skierowane do strażaków, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie działań ratowniczych na drogach i w pojazdach.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu działań ratowniczych w wypadkach drogowych, w tym wykonywania operacji technicznych mających na celu wydostanie poszkodowanych z pojazdów.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówione zostaną m.in.: podstawowe pojęcia i definicje związane z ratownictwem drogowym, zasady postępowania na miejscu wypadku drogowego, zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania działań ratowniczych oraz kwestie prawne i organizacyjne związane z ratownictwem drogowym.

Część praktyczna kursu to przede wszystkim ćwiczenia i szkolenia praktyczne, w trakcie których uczestnicy zdobędą umiejętności m.in. w wykonywaniu operacji technicznych, posługiwaniu się narzędziami ratowniczymi oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Kurs „Ratownictwo drogowe i techniczne dla straży pożarnej” to nie tylko szansa na rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie ratownictwa drogowego, ale również na poznanie nowych technik i metod ratowniczych oraz na wymianę doświadczeń z innymi strażakami.

Kurs „Pierwsza pomoc i ratownictwo chemiczne” to nie tylko doskonała okazja do podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności w zakresie ratownictwa chemicznego, ale również szansa na zacieśnienie współpracy z innymi strażakami oraz wymianę doświadczeń.

Szkolenie BLS dla firm